Kauza kolem městských dotací pro hokejový klub opět nabírá na obrátkách. Hokejisté stále neví, na čem jsou, protože komunikace směrem z města vázne. Byli nařčení z podvodu, ale stále se neměli možnost obhájit. Celou situaci se pokouší vysvětlit manažer klubu Roman Tichý.

Podle nejnovějších informací se konečně máte dozvědět verdikt v celé kauze.

Verdikt by měl přijít 9. května na zastupitelstvu města. Je to verdikt o tom, jestli hokejový klub bude platit nějaké peníze, nebo jestli bude něco vracet městu. Bude to o tom, jak vlastně dopadla kontrola v HK.

Kontrola se měla týkat roku 2010, je to tak?

Ano, jedná se o rok 2010. Vzhledem k tomu, že ta kontrola proběhla jedna a mysleli jsme, že přijde ještě jedna, když tedy našla nedostatky, tak ohledně toho problémového roku 2010 nikdo nepřišel. Přijde mi, že město se vůbec o hokej nezajímá. Proběhla totiž kontrola, byl sepsán protokol, který se nezakládal na pravdě a my jsme vůbec nedostali nějakou možnost se bránit těm výrokům kontrolní komise.

Pořád tedy platí ten první protokol první kontroly, která našla nějaká pochybení?

Momentálně teď ani nevím. Nevím, jak bude ten verdikt města vypadat, protože o roce 2010 jsem s nikým nemluvil, proto HK neví, jak bude verdikt znít, jestli bude vyčíslená nějaká částka, nebo nebude. Doteďka jsme neměli možnost se nějak těm výrokům kontrolorů bránit a obhájit se. Proběhla nějaká jednání s městem na popud hokejového klubu, samo město se neozvalo. Ale to bylo spíše o tom, abychom vůbec seznámili vedení města, jak hokejový klub funguje, jaký je vlastně chod HK. O tom stěžejním problému, roku 2010 a o případných nápravách, jsme se vůbec nebavili a k žádnému cíli jsme nedošli.

Z města se vůbec nikdo nevyjádřil, jak by to mělo vypadat, ani paní starostka, ani sportovní komise?

Ne ne, a sportovní komisi bych vůbec nezmiňoval. O sportovní komisi ani nevíme, co to jsou za lidi, na které straně ta sportovní komise vůbec stojí, jestli hájí zájmy sportu a klubů v Krnově nebo čí vlastně. Ze sportovní komise jsem s nikým nebyl v kontaktu. Je zarážející, že právě sportovní komise nám svým způsobem zastavila peníze na rok 2012, kvůli tomu, že nedoporučila, aby HK dostal dotaci. Takže sportovní komisi bych vůbec z toho vyřadil. Proběhly jen schůzky s paní starostkou. Stále čekáme a sám jsem zvědav, jaký ten verdikt bude. A konečně se jako HK budeme moci oficiálně proti výsledku buď bránit, nebo s ním souhlasit.

Odvolávali jste se proti tomu prvnímu protokolu, kde bylo řečeno, že HK naložil s penězi jinak, než měl?

Byly zjištěny nějaké závady, to byla kontrola, která proběhla loni v listopadu. Chtěli jsme si samozřejmě sednout na nějaké další schůzce, protože to byl názor jen jedné strany. V lednu přišli jen pro podpis, aby HK podepsal a souhlasil s nedostatky, které oni našli. Jenomže my s tím nemůžeme souhlasit a nebudeme s nimi souhlasit, protože se nezakládají úplně na pravdě a tím pádem jsme ten kontrolní protokol nepodepsali a nic se nedělo. Neměli jsme možnost to ani nikomu vysvětlovat. A už čekáme půl roku.

A co městské peníze na rok 2012?

První kolo dotací už proběhlo, tam právě sportovní komise nedoporučila dotace pro HK. Teď má proběhnout na konci dubna druhé kolo. Tam už jsme žádost nepodávali. Napsali jsme pouze dopis, který jsme poslali k rukám paní starostky, ve kterém jsme požádali a navrhli variantu řešení pro podporu hokeje městem. V ní nechceme od města žádné peníze, jen žádáme o bezplatné užívání zimního stadionu. Tím nám město pomůže nejvíc.

Co se stane, když verdikt bude negativní?

Každopádně na to budeme moci nějakým způsobem reagovat. Můžeme zareagovat buď s tím budeme souhlasit, nebo se budeme odvolávat a budeme to chtít řešit nejen cestou komunikace, ale i třeba právní. HK bude hájit svá práva, protože můžu prohlásit, že veškeré prostředky od města využíváme pouze na mládež a odmítám jakékoliv spekulace o tom, že by peníze šly někam jinam než právě na naši mládež.

Další zajímavé informace o krnovském hokeji se budete moci dočíst v pátečním Deníku.