V silně oslabené a omezené sestavě nastoupili krnovští hokejoví junioři na ledě Techniky Brno s cílem uhrát příznivý výsledek. V první třetině se to hostujícímu družstvu dařilo a drželi vyrovnaný průběh hry. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé a šance byly k vidění na obou stranách kluziště.

Krnovští ale své šance ke vstřelení gólu nedotáhli a ani brněnský tým střelecky v úvodní dvacetiminutovce nijak nezářil, s výjimkou šestnácté minuty. Krnovská obrana si počínala nedůrazně a domácím se podařilo protlačit kotouč za záda Kulhavého v krnovské svatyni. Prostřední část utkání krnovský juniorský tým, stejně jako v pátek proti Novému Jičínu, opět nezvládl.

Ve třiadvacáté minutě hosté inkasovali druhou branku a domácí se dostali nahoru. V dalších minutách se hosté snažili korigovat, ale brzdilo je až příliš časté a někdy i hodně přísné vylučování.

Prohrávali 0:5

Ve dvaatřicáté minutě zvýšili Brněnští na rozdíl tří branek a Krnov ztrácel led pod nohama. Rozjetý domácí tým Techniky využíval chyb v obraně hostů, kterým ubývaly síly. V šestatřicáté minutě se Krnov bránil přesilové hře Techniky nejprve ve třech a poté ve čtyřech proti pěti. Výsledkem byl čtvrtý gól v síti Krnovských. Zápas se zdál být rozhodnut, ale hosté bojovali alespoň o výsledek.

V závěrečné části se hra opět vyrovnala. Šance na snížení měli hostující Kostovský a Miškov. Ve dvaačtyřicáté minutě ale inkasovali junioři Krnova pátou branku a vypadali na velký debakl. Ve čtyřiačtyřicáté minutě dostali konečně možnost hrát přesilovou hru i Krnované, a to hned dvojnásobnou. Po akci Tošenovjana a Miškova byl poslední u kotouče Slanina, který vyšachování domácí obrany zakončil korigujícím gólem na 1:5.

Rozhodla vyloučení

V dalším průběhu poslední třetiny se hrál jen průměrný hokej. Krnovští mladí hokejisté ještě vykřesali v dvaapadesáté minutě malou naději. Slanina byl během samostatného nájezdu na brankáře domácích sražen a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám Slanina ho bezpečně proměnil a upravil na přijatelnějších 2:5 z pohledu Krnova. Poslední slovo v zápase měli ale opět domácí junioři, kteří o minutu později využili další z chyb v defenzívě Krnovských a stanovili konečný výsledek na 6:2.

„Byli jsme dnes v oslabené sestavě a navíc v utkání až příliš často a zbytečně vylučováni. V naší hře bylo mnoho chyb a o výsledku rozhodla druhá třetina, ve které jsme dostali tři góly,“ řekl krátce k zápasu druhý krnovský kouč Jan Kostovský.

Krnovští junioři pokračují ve finálové skupině první ligy dalším utkáním v pátek, kdy na svém ledě přivítají od 18. hodiny vedoucí tým tabulky soutěže Duklu Jihlava.

Technika Brno – HK Krnov 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Branky: 44. Slanina (Tošenovjan, Miškov), 52. Slanina.
HK Krnov: Kulhavý (Kolbert) – Ševčík, Tomáš Michálek, Slanina, Kostovský, Tošenovjan – Faksa, Čermák, Trtík, Bartoň, Wítek- Miškov.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.