Před zraky jihlavské hokejové legendy Jaroslav Holíka, více jak stovkou příznivců jihlavské Dukly a dalšího bývalého reprezentanta Musila, který sledoval v domácím týmu svého syna, nastoupili krnovští junioři do zápasu s cílem bojovat i v oslabené sestavě o přijatelný výsledek.

Domácí hráči od zahájení utkání prokazovali kvality a vizitku jasně vedoucího týmu prvoligové soutěže. V 7. minutě se dostala Dukla po rychlé kombinační akci Zemana do vedení. O tři minuty později musel krnovský gólman Kulhavý kapitulovat po střele Kotlíka podruhé.

Hosté nehráli v úvodní části utkání špatně a favorizovanému domácímu soupeři poměrně úspěšně vzdorovali. Ve 12. minutě to také svěřenci Antonína Plánovského a Jana Kostovského potvrdili. Po útočné akci ve třetině Jihlavy asistovali Trtík s Olbrechtem svému spoluhráči Kostovskému a ten golfovou střelou do šibenice z levého kruhu snížil na 1:2 z pohledu Krnova.

Play–off je už jisté

Prostřední část začala tlakem domácích hokejistů, kteří hned v úvodu hráli přesilovou hru. Po necelé minutě ji dokázala Dukla využít gólem Musila. Krnovští junioři hráli v průběhu druhé třetiny bojovný hokej, ale draze platili za vyloučení. Při početním oslabení hosté třikrát v průběhu utkání inkasovali.

Jihlavský tým předváděl ve druhé části pohledný, kombinační hokej a dostával se do šancí. Převaha byla na straně Dukly, která v prostřední třetině dvěma slepenými góly Kuřítka a Dvořáka ve 36. a 37. minutě přidala další dvě branky. Hostující kolektiv bojoval o přijatelný výsledek i od zahájení poslední třetiny. Oslabený krnovský tým i s dorostenci v sestavě však neprodával kůži na jihlavském ledě lacino. Hrálo s v režii domácích, kteří se ale neprosazovali střelecky.

Diváci viděli zajímavé momenty převážně před brankou hostů, kteří měli co dělat s útoky soupeře. Na jihlavských hokejistech byla znát větší zkušenost a herní vyspělost, což potvrdil po vydařeném blafáku Vysloužil šestým a posledním gólem do sítě krnovského celku.

„Utkání určitě ovlivnila neúčast našich devíti hráčů základního kádru mužstva. Museli jsme využít i dorostenců a to muselo být na ledě tak zkušeného a kvalitního soupeře, jakým Dukla Jihlava je, určitě znát,“ řekl kouč krnovských juniorů, Antonín Plánovský. Ten se svým týmem i přes porážku definitivně postupuje do vyřazovací části. O účast v play–off jej už nic nepřipraví.

Dukla Jihlava – HK Krnov 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branka: 12. Kostovský (Trtík, Olbrecht).
HK Krnov: Kulhavý (Kolbert) – Ševčík, Haim, Vrbka, Miškov, Bartoň – Faksa, Kukla, Wítek, Čermák, Slanina – Olbrecht, Michálek, Trtík, Kostovský, Závodník.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.