Pauza krnovským juniorům prospěla. Mladí hokejisté pokračovali v prvoligové soutěži utkáním na ledě Nového Jičína. Po skvělém výkonu v poslední třetině dokázali hosté smazat tříbrankový náskok soupeře a nakonec otočili výsledek na svou stranu. Vítězství 4:3 znovu posunulo svěřence trenéra Plánovského do horních pater tabulky. Soutěž první ligy juniorů je stále nesmírně vyrovnaná a Krnovští se chtěli na ledě Nového Jičína pokusit o bodový zisk.

V první části se hrál vyrovnaný hokej a oba týmy měly šance. Branku ale vstřelili pouze domácí, když se v 9. minutě prosadili při přesilové hře a střele od modré čáry. Krnovští hokejisté měli v dalším průběhu úvodní části příležitost na vyrovnání, ale branku Pavlici hned o minutu později rozhodčí neznal. Úvod prostřední třetiny Krnovu nevyšel. Už v 1. minutě byli hosté před svou brankou málo důrazní a domácí po průniku jejich hráče od mantinelu vstřelili zblízka druhý gól. V průběhu druhé třetiny pak pokračoval oboustranně vyrovnaný a bojovný hokej.

Drama v závěru

Hosté si vytvářeli další příležitosti, ale gól do sítě Nového Jičína nepřicházel. Šance ke skórování měli také domácí hokejisté. Krnovský juniorský tým podržel gólman Kolbert a naděje hostů před poslední částí stále žila.

Začátek poslední třetiny mladí hokejisté Krnova opět zaspali. Po necelé minutě inkasoval Krnov třetí branku a šance na bodový zisk brala za své. Hosté nabuzení svými trenéry ale utkání nezabalili a ve 43. minutě se konečně dočkali. Po střele Trtíka se prosadila před domácí brankou druhá pětka a Skopal vstřelil gól naděje. Krnované dostali vítr do plachet a jejich výkon se neuvěřitelně zvedl. Domácí byli pod tlakem. Ve 48. minutě pálil od modré Faksa a hostující Pavlica po teči vrátil hosty do zápasu.

Utkání se zdramatizovalo a diváci viděli velmi dobrý hokej. Zasloužili se o něj hlavně hosté, kteří v 54. minutě po střele Bolackého stav utkání vyrovnali. Drama na novojičínském ledě vrcholilo. V 56. minutě poslal sudí na trestnou lavici hned dva krnovské hráče. Hosté se bránili sprše střel z domácích hokejek ve dvojnásobném oslabení. K překvapení všech to nezabránilo Tošenovjanovi, jehož nebojácný únik přes celé kluziště skončil čtvrtým gólem v síti zaskočených domácích. Ti pak svou přesilovku dohráli bez úspěchu.

Nový Jičín – HK Krnov 3:4 (1:0, 1:0, 1:4)
Branky: 43. Skopal (Trtík), 48. Pavlica (Faksa), 54. Bolacký, 53. Tošenovjan.
Krnov: Kolbert (Kulhavý) – Bolacký, Michálek – Herget, Mrkva – Rypár, Haim – Tošenovjan, Ševčík, Pavlica – Skopal, Kostovský, Slanina – Kondrát, Wítek, Trtík – Bartoš, Olbracht.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.