Kdo by to čekal. Vždyť i trenér Antonín Plánovský před startem druhé fáze prvoligové soutěže avizoval, že na čelní pozice ani zdaleka nemyslí. Ale skok ze sedmého místa těsně za vedoucí triádu, to je minimálně mírný nadplán.

„Kluci odvádí parádní výkony a pochopitelně v tom chceme pokračovat dál,“ prozradil Plánovský. Krnovský stratég chválil své svěřence už po zápase s Novým Jičínem. K hubenému vítězství 1:0 se sice krnovští hokejisté protrápili, ale na druhou stranu předvedli precizní obranu.

A přitom právě na slabiny defenzivních řad v minulých týdnech Plánovský spílal. Vítězným klíčem byl zejména bezchybný výkon gólmana Kulhavého, který vychytal teprve druhou nulu v sezoně. Paradoxně o tu první se zasloužil v zářijovém duelu se stejným soupeřem.

„Tentokrát chytal opravdu ve famózní formě,“ chválil. To v nedělním domácím utkání s brněnskou Technikou měl už Kulhavý štěstí méně. Ze své sítě postupně lovil puk třikrát, i přesto ale Krnov po nerozhodném výsledku prodloužil sérii neporazitelnosti.

Plánovského družina nepadla už čtyřikrát v řadě, byť remíza s Brnem se jeví jako mírné klopýtnutí. I proto, že soupeř přijel do Krystal arény s prořídlou sestavou o dvanácti hráčích. „Ale stejně jsme je nepřehráli, spíše jsme sami bod ztratili,“ prohodil trenér Plánovský, jenž měl k dispozici hned čtyři útoky.

Chybí jim Pavlica

Juniorské mužstvo i nadále pokračuje ve spolupráci s dorostenci. Po definitivním zajištění účasti ve finálové skupině nastupují v každém zápase. „Nasazujeme je proto, že potřebujeme tyto kluky otestovat, jak se zachovají ve vyšší soutěži mezi staršími hráči,“ prozradil Plánovský, který před nedávnem ztratil klíčovou oporu Ondřeje Pavlicu.

Devatenáctiletý kanonýr se totiž přestěhoval na hostování do Šumperka. „Byl jedním z tahounů celého týmu, chybí nám opravdu hodně,“ řekl Plánovský na adresu Pavlici. I přes vzestupné výkony je postup v nedohlednu. Ba i prakticky ztracený.

Téměř dvacetibodové manko na vedoucí Jihlavu, která doslova drtí soupeře za soupeřem, je více méně nedostižná ztráta. Se setrváním v první juniorské lize je smířený i Antonín Plánovský.

Koneckonců jen samotný postup mezi osm nejlepších družstev soutěže je historický úspěch, který dosud krnovský mládežnický hokej nezažil. „Buďme rádi za to, co máme,“ řekl skromně Plánovský.

#nahled|https://g.denik.cz/75/e5/krbr_tabulka_liga_junioru_hokej_31kolo_adm350.jpg|https://g.denik.cz/75/e5/krbr_tabulka_liga_junioru_hokej_31kolo.jpg|Tabulka I. ligy juniorů po 31. kole.#