Pouze bod vykřesali krnovští junioři z nedělního utkání na ledě Žďáru nad Sázavou. Mladí hokejisté ještě v závěru utkání sahali po vítězství, ale pět minut před koncem je domácí mužstvo potrestalo. Ve finálové skupině patří Plánovského družině pátá příčka. K prvnímu utkání v letošním roce cestovali svěřenci Antonína Plánovského a Jana Kostovského znovu s řadou dorostenců a také cílem na ledě soupeře zabodovat.

V prvních dvaceti minutách byli aktivnějším mužstvem domácí hokejisté, kteří od úvodního buly zaměstnávali po celé utkání v krnovské bráně velmi dobře chytajícího gólmana Kulhavého. Krnovští junioři ale odolávali pozornou a zodpovědnou obrannou činností, ze které vyráželi do rychlých protiútoků. Několik horkých chvil tak musel řešit i brankář domácího kolektivu, který ale stejně jako jeho protějšek v první třetině neinkasoval.

Od začátku prostřední třetiny se hrál oboustranně vyrovnaný a útočný hokej. Rušno bylo před oběma brankami a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 38. minutě se dostal do vedení krnovský tým. V útočné třetině domácího týmu se zmocnil kotouče Kostovský, našel na modré čáře volného Haima, který vystřelil a před brankou Žďáru dobře postavený Miškov poslal tečí puk poprvé za záda domácího brankáře. Domácí odpověděli zvýšeným úsilím a velkou snahou po vyrovnání. Hosty držel jejich brankář podporovaný dobrou obrannou hrou svého týmu. Těsné vedení hostů bylo stále aktuální. Krnované mohli své vedení do druhé přestávky zvýšit, ale Trtík a po něm ani Michálek však své střelecké příležitosti nedotáhli do zdárného konce.

Málem vyhráli

Závěrečná třetina začala lépe pro domácí kolektiv. Po necelé minutě poslední části ztratili hosté zbytečně ve středním pásmu kotouč a po rychlé útočné akci domácí hokejisté trestali soupeře vyrovnávací brankou. Inkasovaný gól hosty nerozhodil. O tři minuty později se aktivní junioři Krnova vrátili do vedení. K puku se dostal v útočné třetině v zápase agilní Kostovský a jeho prudká střela na branku Žďáru se odrazila od zadního mantinelu zpět před domácího brankáře, kde byl opět střelecky disponovaný Miškov, který zblízka nezaváhal. Na tahu byli znovu domácí hráči, kteří nechtěli před svými příznivci prohrát a tlačili se do útočné třetiny.

Krnov hrál dobře a soupeři toho příliš nedovoloval. Těsné vedení hostů vydrželo až do 55. minuty. Krnovští nepohlídali jednoho z domácích hráčů, který vyjel před branku a střelou z kruhu pro vhazování nekompromisně zavěsil. Vítězství mohli v závěrečných minutách strhnout na svou stranu jak hosté, kteří si vytvořili necelé tři minuty před koncem dvě gólové šance, tak i domácí, jimž naopak pokazil radost v samém závěru krnovský gólman.

„Musím pochválit celý tým, že i přes oslabenou sestavu s řadou dorostenců jsme podali velmi dobrý výkon. V závěru jsme mohli dokonce i vyhrát,“ hodnotil po zápase trenér Jan Kostovský.

Žďár nad Sázavou – HK Krnov 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)
Branky: 38. 0:1 Miškov (asistence: Kostovský, Haim), 44. 1:2 Miškov (Kostovský),
sestava Krnova: Kulhavý (Kolbert) – Ševčík, Haim, Kostovský, Miškov, Wítek – Bolacký, Olbrecht, Tomáš Michálek, Čermák, Trtík – Nowak, Vrbka, Havlíček, Jelen.
Trenéři: Plánovský a Kostovský.
Juniorská liga.