Domácí hokejisté chtěli přerušit sérii dvou porážek po sobě a nastoupili do zápasu s přerovským týmem s odhodláním. V prvních dvaceti minutách se jim ale hra podle představ nedařila. Již ve třetí minutě si počínala krnovská obrana až příliš nedůrazně a hosté zblízka překonali domácího brankáře Kolberta. Domácí se ani nevzpamatovali z úvodní inkasované branky a ještě v téže minutě se Přerovští prosadili podruhé.

Dva slepené góly přerovského týmu poznamenaly další vývoj první části. Krnovští junioři pokračovali v nedůrazném výkonu a v jejich hře byla často nezodpovědnost. Hosté toho využívali, ale naštěstí se střelecky i díky spolehlivě chytajícímu domácímu gólmanu neprosazovali.

Ve třinácté minutě se krnovský juniorský tým konečně dočkal. Kondrát objel hostující branku a z bočního kruhu pro vhazování střelou pod lapačku brankáře hostů vrátil domácí do utkání. Do konce první části se hrál oboustranně vyrovnaný hokej, ale gólu se příznivci nedočkali ani na jedné straně.

Po domluvě v kabinách se výkon krnovských juniorů od zahájení prostřední části viditelně zlepšil. Potvrdilo se to ve čtyřiadvacáté minutě. Miškov po vyhraném buly přihrál přímo Kostovskému a ten vydařenou střelou do šibenice hostující svatyně vyrovnal. Krnovští hokejisté měli navrch herně a i po stránce aktivity.

Hosté byli pod tlakem. Ve třicáté minutě mohl posunout domácí poprvé do vedení v zápase Mrkva, ale samostatný nájezd na gólmana Přerova neproměnil. Na druhé straně se vyznamenal domácí brankář Kolbert, který hasil nebezpečný závar Přerovských. Diváci viděli v prostřední části velmi dobrý hokej a příležitosti před oběma brankáři. Vyrovnané skóre vydrželo až do závěru druhé třetiny.

Rozhodl závěr utkání

Od zahájení poslední třetiny zápasu se začínalo znovu. Svěřenci Tondy Plánovského a Jana Kostovského byli aktivnějším a útočnějším mužstvem. V pětačtyřicáté minutě si vynahradil promarněnou příležitost z druhé části Mrkva. Po útočné akci dostal přihrávku na modrou čáru a tvrdou střelou švihem zajistil svému celku vedení.

Hosté reagovali zvýšeným úsilím, ale jejich další možnost zmařil krnovský gólman Kolbert. V minutě jedenapadesáté přišla další výrazná chvíle v utkání agilního Mrkvy, který si zopakoval předchozí gólovou situaci a opět střelou švihem zvýšil vedení krnovských juniorů na rozdíl dvou branek. Hosté nerezignovali a bojovali o výsledek. V pětapadesáté minutě se jim vydařil brejk a zápas se zdramatizoval. Naštěstí pro juniory HK Krnov jen na minutu. Miškov našel přihrávkou z vlastní obranné třetiny na polovině hřiště najetého Tomáše Michálka, který samostatný nájezd na hostujícího brankáře zakončil gólovou střelou pod víko přerovské svatyně.

Mladí hokejisté Přerova již sílu na zvrat v samém závěru utkání neměli, a po závěrečné siréně si tak připsali domácí vítězství.

HK Krnov versus HC Přerov 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Branky: 13. Kondrát, 24. Kostovský (Miškov), 45. Mrkva, 51. Mrkva, 56. Michálek (Miškov).
Sestava HK Krnov: Kolbert (Kulhavý) – Ševčík, Řezníček, Kostovský, Miškov, Skopal – Rypár, Mrkva, Wítek, Michálek, Trtík – Faksa, Haim, Kondrát, Čermák, Svoboda – Olbrecht, Tábor, Vrbka, Jelen.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.