Takové vykročení do play-off jste si asi nepředstavoval.

Zápas se nám evidentně nepovedl. Jestli to bylo nervozitou nebo nějakými obavami, těžko říct. Dělali jsme věci úplně naopak, než bychom měli. Vystřelili jsme, kdy jsme vystřelit neměli, takže to bylo takové kostrbaté a tím bylo poznamenáno celé utkání. I když tam byly potom šance, ale celou dobu jsme se nemohli dostat do zápasu. Byly tam situace, kdy puk skákal jak na naší straně, tak na straně Jičína, kdy tam kdykoliv mohl padnout gól i za stavu 1:1 v normální hrací době.

Celé utkání jsme odehráli nervózně, špatně jsme bruslili, daleko hůř než zápasy předtím. Prostě ten pohyb z naší strany byl hodně, hodně špatný.

Nový Jičín vyloženě čekal a soustředil se na obranu.

Čekali na nás, co provedeme, pečlivě bránili a my jsme se nebyli schopni udržet v útočném pásmu a herní situace jsme řešili zbrkle. Jak jsem říkal, když jsme měli přihrát, nepřihráli jsme. Bylo tam nespočet možností, kdy jsme mohli přihrát na lépe postaveného spoluhráče, místo toho jsme zbytečně vystřelili, takže jsme se vlastně nedostali pořádně do šance. I když šance tam nějaké byly, ale bylo to kostrbaté, zbrklé, nevypracované. Prostě všechno jsme dělali v nepravou dobu.

Co je třeba zlepšit do příštího zápasu?

V prvé řadě je třeba do toho druhého zápasu jít s velkým odhodláním, ale hlavně musíme zlepšit pohyb, od toho se to všechno odvíjí. Když budeme lépe bruslit, zlepšíme pohyb, tak jejich obránci budou dělat chyby a my se do těch šancí dostaneme. Taky musíme být víc na puku a ty šance se tam vytvoří. Oni sice teď čekali na nás, ale my jsme v podstatě čekali taky, to teď musíme změnit.