Příčina vyřazení je na první pohled zřejmá. „Nedávali jsme góly, proto jsme vypadli. Když dá tým za dva zápasy jeden gól, tak nemůže myslet na postup. Na nulu se v hokeji hrát nedá,“ kroutil hlavou mladý trenér. Přitom se Krnovští mohli spolehnout na dobrou obranu a výborného brankáře, vždyť inkasovali jen tři branky, z toho jednu v prodloužení. „Nový Jičín více bránil, šancí bylo určitě míň než v základní části, ale vytvořili jsme si jich dost. Bohužel v nich hráči ztráceli klid, nezachovali se v nich, jak by měli,“ hledal příčinu trenérŽůrek.

Na Krnov, zkušený tým, tak dopadla hned v prvním kole play-off psychická deka. „Ta tíha tam byla vidět. Patřili jsme k velkým favoritům, pořád se o tom mluvilo a ta psychická tíha na nás dopadla. V play-off je tlak vždycky větší než v základní části, je to úplně jiná soutěž,“ vyrukoval se známou pravdou krnovský lodivod. Novojičínští na rozdíl od Krnova působili velice uvolněně. „Oni mohli jen překvapit. Navíc se štěstím vyhráli u nás, tak to z nich spadlo, hráli v pohodě. My jsme v Jičíně museli vyhrát, o to to pro nás bylo horší. Ale s tím musí vždycky celek, co hraje na čele, počítat. Navíc, i když máme zkušené hráče, tak moc zkušeností z vyřazovacích bojů nemají, v kraji se play-off nehrávalo pravidelně. A ono se to opravdu hraje jinak než dlouhodobá část,“ potvrzoval Jiří Žůrek.

Výsledek sezony považuje kouč Žůrek za neúspěch, ale snažil se vypíchnout i pozitivní okamžiky. „Vypadli jsme v prvním kole a to je neúspěch. Zase na druhou stranu, když se podívám na základní část, tak tým podával výborné výkony, dosahoval výborných výsledků. Celou sezonu šlapal a ty výkony ani výsledky nebyly náhodné. Bohužel pak přišlo nevydařené play-off,“ uzavřel smutný trenér Krnova Jiří Žůrek.