Ztratit dvubrankové vedení během jedné minuty, to vás musí asi hodně mrzet, že?

Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že s Karvinou uhrajeme remízu 4:4, tak bych tomu nevěřil. Po průběhu utkání jsme samozřejmě trošku zklamaní, dostali jsme dva góly v poslední minutě. Ale před zápasem bychom remízu brali.

Především ve druhé polovině závěrečné třetiny jste měli velkou řadu vyložených šancí. Čím to, že to tam nepadlo?

S koncovkou se trápíme prakticky celou sezonu. Máme plno šancí, ať už doma nebo venku, ale my je neproměníme a po chybách naopak inkasujeme branky. Tak jako dnes. Pak se není čemu divit, že je výsledek takový, jaký je.

Kde se stal problém? Proč jste nechali soupeře tak moc hrát?

Za stavu 4:2 jsme si mysleli, že už se nemůže nic stát. Zbývala jen necelá minuta a půl do konce, ale hokej se hraje šedesát minut, hraje se až do konce a kluci to podcenili. Udělali jsme chyby a inkasovali dva zbytečné góly. I přesto bych ale chtěl kluky pochválit a poděkovat jim, podali vynikající výkon a výsledek beru. Byť se utkání vyvíjelo v náš prospěch, remíza s Karvinou, která se netají ambicemi postoupit do druhé národní ligy a hraje na čele tabulky, je velmi slušná.

Krnovu se daří, neprohrál už čtvrtý zápas v řadě, málem jste porazili i favority Karvinou či Frýdek-Místek…

Kluci začali bojovat. Jen je škoda, že jsme nechytili začátek sezony. Měli jsme čtyři těžká utkání, spadla na nás deka, ve třetím kole jsme měli pouze jeden bod a rozjezd byl proto těžší. Hráči se ale dali do kupy, někteří se nám vrátili po zranění, začali jsme bojovat a momentálně si myslím, že předvádíme hezký hokej.

Čistě teoreticky, kdybyste se mohl vrátit zpět do zápasu s Karvinou, minutu a půl před koncem, co byste udělal jinak?

Je opravdu těžké analyzovat celou situaci deset minut po zápase, musel bych si to nechat proležet v hlavě a podívat se na situaci s odstupem, momentálně je to na mě hodně rychlé.

Už víte, co se stalo v Horním Benešově. Co říkáte na inzultaci Romana Libigera, je to hodně výjimečná situace?

To každopádně. Ale já se k tomu nechci vyjadřovat, Horní Benešov je cizí mužstvo a já nejsem kompetentní, abych hodnotil tento incident. Ale rozhodně by se to nemělo stávat.

Nicméně příští víkend hrajete právě na ledě Horního Benešova. Může vám pomoct fakt, že domácí mužstvo bude postrádat několik hráčů kvůli trestům?

Horní Benešov má velmi kvalitní mužstvo, spolupracuje s Opavou, která hraje druhou národní ligu a pravidelně trénuje. Myslím, že trenér Harazim má k dispozici určitě dost silný kádr na to, aby tyto hráče nahradil.

Incidentu v Horním Benešově předcházel slovní konflikt s rozhodčími, na jejich adresu padala velká kritika. Jaký je váš názor na sudí v krajském přeboru?

V soutěži jako je krajský přebor se rozhodčí vyloženě učí. Pískají tady mladí kluci, dělají spoustu chyb, ale pod námi prakticky jiná soutěž není, tudíž nemají jinde možnost se učit pískat. Pravdou je, že rozhodčí jsou slabou stránkou soutěže, ale na druhou stranu se musí někde zdokonalit. Každopádně bych ale chtěl pochválit rozhodčího, který pískal dnešní zápas. Je to sudí, který minimálně odpovídá kvalitám krajského přeboru a mohl by pískat i vyšší soutěž.