Robustní útočník je ve svých čtyřiceti letech zkušeným mazákem. Ani on však neskrýval zklamání po sobotní domácí remíze s Karvinou. Vždyť krnovské mužstvo ztratilo téměř jistý skalp vedoucího celku krajského přeboru až v poslední minutě. Že by však na Jiřího Hudečku dopadla skepse, to rozhodně ne. Podobně jako kouč Plevák i Hudečka považuje bod s favoritem za velmi cenný výsledek.

Ostatně v sobotu to bylo v letošní sezoně vůbec poprvé, kdy lídr krajské tabulky remizoval. „Na takový výsledek jsem určitě před zápasem nepomýšlel. Vždyť Karviná byla jednoznačný favorit,“ přiznal Hudečka v rozhovoru.

Řekněte, je pro vás remízový bod zklamáním? Přece jen jste sahali po překvapivém, leč zaslouženém vítězství, ale nakonec jste ho přímo trestuhodně ztratili…

Určitě je to cenný výsledek, protože kdyby mi někdo před zápasem řekl, že s takovým soupeřem jako je Karviná, budeme hrát remízu, a to ještě minutu před koncem vést 4:2, tak bych mu řekl, že to není možné. Máme mančaft na střed tabulky, ale Karviná je zcela jinde. Musím říct, že tým šlapal, bojovali jsme, fanoušci nás skvěle podpořili a je jen škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.

Čím si vysvětlujete ten závěrečný zkrat? Dostat dva góly během necelé minuty a půl, to určitě zabolí, ne?

Jakmile se mančaft dostane do dvoubrankového vedení, propadne takové té euforii, že se už nic nemůže stát a má zápas v kapse. Byla velká škoda, že Karviná prakticky okamžitě po buly snížila na 3:4 a v power play je to už otázkou štěstí. Dnes ho bohužel měla více Karviná, než náš mančaft, takže musím pogratulovat soupeři k té gólové koncovce.

Především ve druhé polovině závěrečné třetiny jste měli velké množství vyložených šancí. Proč nepadlo více gólů?

Je to taková naše slabina, která se projevuje celou sezonu tím, že se jen málo útočníků dokáže prosadit v koncovce. Samozřejmě trénujeme, abychom tyto činnosti zlepšili. Doufejme, že půjdeme nahoru, momentálně jsme ze čtyř zápasů ještě ani jedinkrát neprohráli, přičemž jsme už hráli i s těžkými soupeři. Teď nás čeká Horní Benešov, doufejme tedy, že na ledě okresního rivala potvrdíme vzrůstající formu mančaftu. Bohužel je škoda, že se tak děje až ke konci sezony, ale hlavní je, že jdeme nahoru.

Zmínil jste derby s Horním Benešovem. Ten očekává možné tvrdé tresty za incident, při němž Libiger inzultoval sudího. Může vám to pomoct?

Dnes je opravdu těžké hodnotit, jaké mužstvo postaví Horní Benešov na víkend, protože klub využívá hráče na hostování z Opavy a doma jsou vždy silní. Minulé kolo jsme v Horním Benešově vyhráli, protože jsme praktikovali disciplinovaný hokej a měli jsme štěstí v koncovce. Budeme samozřejmě bojovat a chceme u nich zápas vyhrát a potvrdit tak naši vzrůstající formu. Myslím, že z nás může mít Horní Benešov strach, protože výsledky napovídají tomu, že krnovský mančaft momentálně šlape skvěle, zatímco Horní Benešov prožívá krizi. Spíše bych ale chtěl poprosit diváky, aby nás na benešovský led přišli podpořit.

Jak jste sám naznačil, Krnov momentálně předvádí výborné výkony a zaskočili jste i vedoucí tandem. Čemu přisuzujete ten výkonnostní růst?

Spíše je to tím, že jsme si v kabině udělali výbornou partu. Do mužstva se zapracovali mladí hráči z juniorského celku. Bohužel nám odešel zkušený gólman Šlupina, místo něj nastoupili mladíci Kolbert a Pluskal, kteří ale náš mančaft podrželi. Na tréninku pracují, snaží se a odráží se to v zápase. Je vidět, že námi tato změna prospěla.