TJ Horní Benešov – SK Karviná 7:4 (1:2, 4:1, 2:1)

Výborně vstoupili na svém ledě do zahajovacího utkání play-off krajské ligy hokejisté Horního Benešova, kteří přivítali před více jak dvoustovkou příznivců tým Karviné a po ne zcela vydařené první třetině dokázali ve zbytku utkání zápas zaslouženě otočit ve svůj prospěch.

Domácí hokejisté nezačali úvodní utkání před svými příznivci nijak oslnivě a jen velice těžko se v první třetině dostávali do tempa. Hosté naopak od úvodního buly výborně bruslili a dobře kombinovali. Hornobenešovští hráči zaostávali a často si museli vypomáhat nedovolenými zákroky, za které byli rozhodčími vylučováni.

Karviná předváděla rychlý útočný hokej a po zásluze se dostala po pěkné akci do vedení. Horní Benešov nadále pokračoval v matném výkonu a navíc v průběhu první části vinou osmi udělených dvouminutových trestů hrál neustále v oslabení.

Do druhé třetiny se domácí pořádně obuli

Hosté toho využívali a při přesilové hře pěti proti třem vstřelili druhou branku. Domácím se naštěstí podařilo těsně před první přestávkou zásluhou kapitána Fraše snížit a vrátit se do zápasu. Do druhé třetiny nastoupil domácí kolektiv jako vyměněný. Hornobenešovští hokejisté zrychlili pohyb po ledě a velmi dobrou kombinací začali soupeře přehrávat.

Karvinský tým se dostal pod tlak a jejich jinak spolehlivý gólman se musel hodně otáčet. Čtyřem brankám v řadě ve své síti, které otočily vývoj zápasu na stranu domácích, ale stejně nezabránil.

Hosté utkání v dalším průběhu nezabalili a z protiútoku utkání znovu zdramatizovali. V šestatřicáté minutě měla Karviná příležitost dokonce vyrovnat, ale naštěstí pro domácí skoro dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem díky skvěle bránícím domácím hráčům nevyužila. V závěru druhé části pak domácí svůj skvělý výkon pečetili pátou brankou v síti Karviné a mohli být v relativním klidu.

Domácíměli hru pod kontrolou

Od zahájení třetí třetiny se hrál na hornobenešovském zimním stadiónu oboustranně atraktivní útočný hokej. Karviná se ještě snažila zápas zvrátit, ale domácí měli hru pod kontrolou a udržovali si převahu. Na 6:3 zvýšil vedení Horního Benešova Zigmund, ale bojovní hráči hostů znovu snížili na rozdíl dvou branek a živili malou naději na úspěch.

Ta jim ovšem v závěru utkání po sedmém gólu Horního Benešova definitivně zhasla a z vítězství v poměru 7:4 ve svůj prospěch se mohli radovat domácí hokejisté. „Kluci určitě zaslouží za dnešní výkon pochvalu. Zvláště pak, když nám vůbec nevyšel začátek a vlastně celá první třetina. V dalším průběhu jsme se ale zvedli a myslím, že diváci mohli být spokojeni,“ řekl k utkání hornobenešovský hokejový šéf Jaroslav Strmiska.

Série mezi Horním Benešovem a Karvinou pokračuje v sobotu od 17 hodin na ledě Karviné. V případě vítězství by se Hornobenešovští již radovali z postupu do finále. V případě výhry Karviné se série vrátí zpět na stadión v Horním Benešově.

Branky: Zigmund 2, Fraš, Palinčák, Tošenovjan, Trubka, Hejha
Horní Benešov: Vlašánek – Ondrušek (25.Bršlica), Trubka – R. Lhotský, Tůma – Přibyla, Vrábel – Tošenovjan, Mičola, T. Lhotský – Jurček (21.Zigmund), Hejhal, Bensch - Wolf, Palinčák, Fraš.