Po vítězství v poměru 5:3 ve svůj prospěch a pátečním zaváhání Kopřivnice v Krnově udrželi teoretickou možnost postupu do baráže o druhou ligu. Hornobenešovský hokejový tým se potřeboval v neděli 30. ledna na ledě poslední Studénky chytit a od zahájení byl oproti domácímu celku mnohem aktivnějším mužstvem.

Domácí ale nechtěli utkání odevzdat a chtěli se pokusit po delší době o bodový zisk. V 9. minutě přišel první gól hostů z hole Palinčáka po asistenci Pěluchy. Studénku inkasovaný gól nesrazil. Hosté sice měli další možnosti své vedení zvýšit, ale v 17. minutě přišlo vyrovnání, které vydrželo až do první přestávky.

Do druhé třetiny nastoupil hostující celek s velkým úsilím a snahou zápas rozhodnout. Hosté ovládli ledovou plochu a bojovného domácího soupeře ve všech herních činnostech přehrávali. Výsledkem byl druhý gól v síti Studénky, který vstřelil Vlašánek a druhou asistenci si připsal Pělucha. Tlak Horního Benešova pokračoval a zúročil ho třetím gólem Tošenovjan po přihrávce Trubky.

Hosté měli nadále navrch a po nedovoleném zákroku na hornobenešovského hráče ve vyložené šanci nařídili rozhodčí Janda proti domácím trestné střílení. Zigmund z týmu hostů si poradil bez větších potíží a náskok Hornobenešovských vzrostl na rozdíl tří branek. Studénka i za nepříznivého stavu bojovala a před druhou přestávkou se dočkala korigování na 2:4.

V poslední části měli hráči Horního Benešova hru pod kontrolou a soupeři příliš prostoru nedávali. Domácí se snažili, ale výraznější příležitosti si nevypracovali. Naopak hosté přidali uklidňující gól z hole Fraše, který využil přihrávky Lhotského. Zápas byl rozhodnutý a domácí byli za snahu v závěru utkání odměněni gólem v síti Horního Benešova, který stanovil konečný výsledek.

Horní Benešov si odvezl ze Studénky vítězství v poměru 5:3 a živí teoretickou naději na první místo a postup do baráže.

HC Studénka – TJ HorníBenešov 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky:
Palinčák (Pělucha), Vlašánek (Pělucha), Tošenovjan, Zigmund z trestného střílení, Fraš (Lhotský), sestava Horního Benešova: Pospíšil (Zeman) – Bršlica, Pělucha – Ondrušek, Mrkva – Trubka, Vaněk – Fraš, Zigmund, Lhotský – Tošenovjan, Hejhal, Bensch – Čermák, Palinčák, Vlašánek, trenéři: Marek Harazim a Luboš Ondrušek, vedoucí: Antonín Pražák, rozhodčí: Janda, vyloučení: 7:8.

Výsledky