Hornobenešovští hokejisté chtěli po středeční porážce od lídra tabulky krajské ligy z Kopřivnice před vlastními příznivci s týmem Studénky uspět a do zápasu nastoupili s ambicemi. Domácí si vytvořili v úvodních minutách dobré příležitosti, ale nezakončili je.

Studénka jde v posledních utkáních nahoru a také na hornobenešovském zimním stadiónu předváděla útočný hokej. Ten přinesl hostům zásluhou Janečky v 8. minutě i vedoucí branku.

Domácí reagovali zvýšeným úsilím a tlakem na soupeře po celé ploše. Hrál se bojovný hokej se šancemi na obou stranách. Horní Benešov byl důraznější a dočkal se odměny. Ve 12. minutě srovnal výsledek po asistenci Trubky David Kovalovský a nastartoval svůj tým do dalšího náporu.

V 16. minutě už Hornobenešovští otočili výsledek na svou stranu zásluhou samostatné akce Štindla. Do přestávky ještě bylo rušno před oběma brankáři, ale stav se neměnil.

Poměrně vyrovnaný a bojovný průběh přinášela také prostřední část utkání. Hosté, kteří přijeli do Horního Benešova v okleštěné sestavě, podávali velmi dobrý a obětavý výkon. Ve 28. minutě bylo znovu skóre vyrovnané. Vydařenou akci Studénky zakončil gólovou trefou Sochorek a začínalo se znovu.

Domácí hokejisté chtěli vyhrát a bylo to cítit. Ve 34. minutě se hornobenešovský celek vrátil do vedení. Přihrávky Přibyly využil ke vstřelení třetí branky domácích v zápase aktivní Kovalovský a stanovil i skóre po dvou třetinách na 3:2 ve prospěch svého týmu.

Hosté se nevzdávali ani v závěrečné části. Studénka cítila šanci a byla nebezpečná. Horní Benešov chtěl vedení pojistit a diváci tak viděli další příležitosti. Aktivita hostů přinesla své ovoce na konci 49. minuty, kdy se prosadil Sochorek. Oba týmy chtěly vyhrát a tlačily se do útočné třetiny. V 52. minutě se tříbodovému zisku přiblížili Hornobenešovští. Nabídku Trčky zužitkoval Trubka a domácí opět vedli. Hráči Studénky se ale nenechali zaskočit a bojovali o výsledek dále. Horní Benešov mohl rozhodnout, ale možnosti promarnil.

Obětavě hrající hosté naopak čtyři minuty před koncem Čáněm vyrovnali a závěr utkání řádně zdramatizovali. Hrálo se až do posledních vteřin, ale gól už nepadl a zápas dospěl do prodloužení. Toho si ale diváci na hornobenešovském zimním stadiónu příliš neužili. Už v jeho 1. minutě se dostal do dobré příležitosti hostující Martinčík a rozhodl o překvapivém dvoubodovém zisku Studénky.

Horní Benešov - HC Studénka 4:5 pp (2:1, 1:1, 1:2 0:1)
Branky a asistence: 12. Kovalovský (Trubka), 16. Štindl, 34. Kovalovský (Přibyla), 52. Trubka (Trčka) - 8. Janečka (Ertel), 28. Sochorek (Řehulka), 49. Sochorek (Kaňovský), 56. Čáň (Kaňovský), 61. Martinčík (Kocurek, Čáň)
TJ Horní Benešov: Kober (Tengler) - Hejhal, Parma, Bendík, Pělucha, Podzimný Štindl, Trčka, Bensch, Kovalovský, Vaněk Schreier, Zigmund, Přibyla, Březina, Fraš Trubka, Mičola, Křesťan. Trenér: Marek Harazim
HC Studénka: Baldík - Jedlička, Holanik, Kocurek, Lyzák, Sochorek - Pokorný, Martinčík, Janečka, Čáň, Kaňovský Ertel, Řehulka