TJ Horní Benešov – HC Studénky 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Hokejisté Horního Benešova chtěli navázat na utkání z konce loňského roku v Karviné a od začátku svého soupeře herně i bruslařsky přehrávali. Hokejisté Studénky přijeli do Horního Benešova pouze se dvěma pětkami, ale na ledě odváděli v celém zápase o to více bojovný a obětavý výkon.

Domácí celek, kterému do kompletní sestavy scházel jen brankář Vlašánek a Malíř, měl v první části velkou převahu a spoustu výborných brankových příležitostí. Hosty ale držel ve hře vynikající brankář, který byl svým výkonem většinu utkání pro domácí hráče nepřekonatelnou překážkou.

Přesto si Horní Benešov zajistil zásluhou Bensche po první dvacetiminutovce hubený jednobrankový náskok. Stejný obraz hry měla i prostřední část zápasu. Domácí tým pokračoval v náporu, ale střelecká nemohoucnost na hokejkách Hornobenešovských dávala Studénce stále naději na dobrý výsledek. Hosté se pokoušeli v průběhu druhé třetiny o protiútoky a z minima vytěžili maximum. Studénka se po náhodných protiútocích dokázala dvakrát střelecky prosadit a domácí hokejisté se dostali do problému.

Zigmund sice soupeřova gólmana ještě překonal, ale před závěrečnou částí vedli maximálně produktivní hráči Studénky poměrem 3:2. Do poslední třetiny nastoupili domácí hokejisté s odhodláním a snahou utkání zvrátit na svou stranu. Hosté bránili s velkou obětavostí a nechávali na ledě všechny své síly.

Štěstěna se k domácím otočila zády

Hornobenešovští hráči dostávali soupeře stále pod tlak a před brankářem Studénky se rodily další vyložené brankové příležitosti. Hostující brankář je ale dokázal za pomoci svých obětavě hrajících spoluhráčů vyřešit, a když již byl překonán, tak mu hned v několika případech pomohla i branková konstrukce.

S blížícím se závěrem rostl nápor a snaha domácích hokejistů po vstřelení vyrovnávací branky, ale v utkání se k nim štěstěna obrátila zády. Studénka si po závěrečné siréně odvezla z Horního Benešova velice překvapivé a cenné vítězství v poměru 3:2 a tři body do tabulky krajské ligy. Horní Benešov bude nevydařený zápas se Studénkou napravovat v sobotu od 17.00 hodin opět na vlastním ledě utkáním s Rožnovem pod Radhoštěm.