Hornobenešovští hokejisté bojují v závěru základní části krajské ligy o čtvrté místo a vstup do play off na domácím ledě s Rožnovem pod Radhoštěm. V sobotním utkání s Kopřivnicí nebrali svěřenci domácího kouče Marka Harazima nic než vítězství. První třetina tomu ale zdaleka nenasvědčovala.

Hokejisté Kopřivnice lépe bruslili a byli na ledě herně lepším týmem. Domácí za soupeřem zaostávali a výsledkem byl inkasovaný gól, který poslal hosty do vedení. Kopřivnice měla v dalším průběhu první třetiny další příležitosti ke skórování, ale trestuhodně je prohospodařila. Horní Benešov se jen těžko dostával do tempa, ale vycházelo mu to střelecky.

Vyrovnání přišlo z nenápadné akce zásluhou Čermáka po přihrávce Trubky. Kopřivničtí nadále pokračovali v aktivním výkonu a zatápěli před domácím brankářem, který byl nucen kapitulovat podruhé. Úvodní část se dohrávala pod taktovkou hostů, kteří se ale neprosazovali střelecky a tak přišel trest. V první části nevýrazný Horní Benešov vstřelil vyrovnávací gól z hole Benchse po asistenci Fišery a se štěstím uhrál remízovou první část.

Od zahájení prostřední třetiny se domácí hokejisté zlepšili a přidali hlavně v bojovnosti. Hra se vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách kluziště. Posunout hornobenešovský tým do vedení mohl Fraš a po něm Tomáš Lhotský. Na druhé straně dostal příležitost prokázat kvality střídající gólman domácích Bezděk, který po první třetině nahradil Vlašánka.

Postupem času začínali přebírat iniciativu hráči Horního Benešova, kteří vytvořili na soupeře tlak. Před hostujícím brankářem bylo rušno. Poprvé do vedení dostal domácí tým Tomáš Lhotský po spolupráci s Jurčekem. Horní Benešov byl na koni a před druhou přestávkou přidal pojistku v podobě čtvrté branky v síti Kopřivnice z hokejky Fišery.

Závěrečná třetina přinesla vyrovnaný průběh. Hosté se snažili vývoj utkání zvrátit, domácí chtěli rozhodnout a dařilo se jim to. Na rozdíl tří branek zvýšil vedení Horního Benešova kapitán Fraš po přihrávce Tomáše Lhotského.

Hosté ale zápas v žádném případě nezabalili a srdnatě bojovali o výsledek. Pomohly jim i chyby v defenzivě Horního Benešova. Dvě slepené branky v síti domácích znamenaly pro Kopřivnici návrat do zápasu. Hornobenešovští si vítězství nechtěli nechat ujít a znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Fišera našel Palinčáka a ten prokázal střelecké schopnosti.

Hosté ale dokázali znovu odpovědět. Až do konce bojovali alespoň o bod. Domácí kolektiv ale závěr zvládl a sedmým gólem z hole Benchse po asistenci Palinčáka pečetil své vítězství na konečných 7:5.

Vítězství posunulo Horní Benešov na čtvrté místo a o nasazení do play off rozhodne až poslední sobotní kolo. V něm potřebuje Horní Benešov urvat alespoň bod na ledě vedoucí Orlové, kde může pomoci nejen sobě, ale i sousednímu Krnovu k vítězství v základní části. V případě porážky v Orlové bude Horní Benešov čekat na výsledek Rožnova pod Radhoštěm na ledě Bohumína, kde Valaši musí vyhrát. Poslední kolo základní části krajské ligy slibuje hodně napínavý závěr.

„V první třetině jsme byli horším mužstvem a jen se štěstím jsme uhráli remízu 2:2. V dalším průběhu jsme se zlepšili a po odskočení na rozdíl dvou branek jsme již zápas kontrolovali. V naší hře se ale objevilo spousta chyb, které soupeř trestal,“ řekl po utkání kriticky hornobenešovský hokejový šéf Jaroslav Strmiska.

Náročné vyřazovací play off se bude hrát na dva vítězné zápasy a zahájí již v úterý příští týden a pokračovat bude ve čtvrtek a v sobotu.

TJ Horní Benešov – HC Kopřivnice 7:5 (2:2, 2:0, 3:3)
Branky Horního Benešova: Čermák (Trubka), Bensch 2 (Fišera, Palinčák), T. Lhotský (Jurček), Fišera, Fraš (T. Lhotský ), Palinčák (Fišera)
Horní Benešov: Vlašánek (21. Bezděk) – Přibyla, Pělucha, Zigmund, Fraš, T. Lhotský – Trubka, Fišera, Jurček, Palinčák, Bensch – R. Lhotský, Podzimný, Mičola, Čermák, Vaněk, trenér: Marek Harazim, vedoucí mužstva: Antonín Pražák.