Série prvního kola play-off krajské hokejové ligy mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Horním Benešovem se po úvodním úterním vítězství Valachů přesunula ve čtvrtek na led hornobenešovského zimního stadiónu. Domácí hokejisté v plné síle tentokrát prokázali své kvality, když svého soupeře ve druhé a třetí části doslova rozprášili.

Po nepříliš vydařené základní části nabírají hornobenešovští dech a po dobrém výkonu v úvodním smolném zápase play-off na ledě Rožnova pod Radhoštěm chtěli před svými příznivci ve čtvrtek rozhodně uspět a prodloužit sérii. Napověděl tomu již v první minutě Zigmund, který využil přihrávky Trubky ke vstřelení důležité vedoucí branky.

Hosté chtěli na hornobenešovském zimáku rozhodnout o svém postupu a od začátku hráli svůj tradiční, nepříjemný, důrazný hokej. Horní Benešov ale nechtěl nechat nic náhodě a předváděl svým příznivcům atraktivní hokej. Po nevyužité šanci Hejhala přidal v páté minutě druhou branku domácích Fraš (po spolupráci s Palinčákem).

Hosté bojovali a v desáté minutě se vrátili do utkání, když využili nepozornosti v obraně domácích. V dalším průběhu první části se hrál hokej nahoru dolů. Diváci se měli nač dívat. Ve třinácté minutě přišla chvíle Čermáka, který se prosadil po asistenci Fišera a domácí vedli o dvě branky. Valaši to nevzdávali a v sedmnácté minutě se po vydařené útočné akci znovu vrátili do utkání.

Také v první polovině prostřední části držel Rožnov pod Radhoštěm vyrovnaný průběh. Ve dvaadvacáté minutě sice přidal Zigmund po spolupráci s Hermanem čtvrtý gól Horního Benešova, ale valašský celek znovu našel odpověď. V sedmadvacáté minutě byl stav znovu jen o jeden gól pro domácí a vše nasvědčovalo dramatickému průběhu.

Domácí hokejisté ale nic takového nepřipustili a hráli výborný, útočný hokej, kterým soupeře drtili. V devětadvacáté minutě se prosadil hbitý Herman po přihrávce Koschatzkého a Horní Benešov vykročil za vítězstvím.

Druhá polovina zápasu se stala jednoznačnou záležitostí domácího kolektivu. Horní Benešov soupeře přehrával a v jednatřicáté minutě našel kapitán Fraš dobře postaveného Přibylu a ten se nemýlil. Ve třiatřicáté minutě proměnil samostatnou akci Trubka a účet prostřední části zaokrouhlil ve čtyřiatřicáté minutě Tomáš Lhotský, který využil nahrávky Fraše. Hosté byli na kolenou a do druhé přestávky mohli inkasovat z holí Hajhala a Bensche. Stav 8:3 dával hornobenešovským hokejistům do závěrečné třetiny klid.

Hosté se ještě snažili, ale zmohli se jen boxerskou šarvátku s domácím Fišerou, který hostujícího hráče poslal na kolena stejně jako celý valašský tým. Poslední třetina se pak hrála v režii Horního Benešova, který své vysoké vítězství v poměru 11:3 pečetil brankami Čermáka, Koschatzkého a Přibyly.

Horní Benešov vysoko vyhrál a po vyřazení Krnova Novým Jičínem bude jako poslední náš zástupce bojovat o postup do semifinále play-off v sobotu na ledě Rožnova pod Radhoštěm, kde se musí rozhodnout.

„Dnes podali hráči výborný výkon a nepříjemného soupeře jsme jasně přehráli. Musíme se připravit na sobotu, kde to bude v Rožnově pod Radhoštěm rozhodně hodně těžké. Kluci ale na to mají, aby vybojovali postup,“ řekl po vydařeném zápase šéf hokejistů Horního Benešova Jaroslav Strmiska.

TJ Horní Benešov - HC Rožnov p/R 11:3 (3:2, 5:1, 3:0)

Branky Horního Benešova: 1. Zigmund (Trubka), 5. Fraš (Palinčák), 13. Čermák (Fišera), 22. Zigund (Herman), 29. Herman (Koschatzký), 31. Přibyla (Fraš), 33. Trubka, 34. Tomáš Lhotský (Fraš), 53. Čermák (Bensch), 54. Košetzký (Zigmund)

Horní Benešov: Vlašánek Pělucha, Přibyla, Palinčák, Fraš, Tomáš Lhotský Trubka, Schreier, Zigmund, Koschatzký, Herman Radim Lhotský, Fišera, Čermák, Hejhal, Bensch Mičola, trenér: Marek Harazim.