Domácí hokejisté nastoupili do utkání natěšení pod dojmem minulého vítězství z Krnovem a i diváci očekávali další vítězství. Na ledě ale bylo vše jinak.

První gól soupeře ukolébal

Do zápasu sice vstoupili domácí Orli lépe a již ve 3. minutě se ujali vedení brankou Szajtera, nic nenasvědčovalo tomu, že by se Orlová měla trápit. Vstřelená branka jakoby domácí tým ukolébala a ke slovu se dostávali Hornobenešovští. V 11. minutě se nejprve prosadil hostující Trubka a krátce na to přidal druhou branku Horního Benešova ve 12. minutě Vlašánek. Domácí ještě dokázali na druhý inkasovaný gól Malíkem odpovědět, ale to bylo vše.

Hosté se dostávají ke slovu

V dalším průběhu úvodní části byli lepší hosté. Stav 2:2 vydržel jen necelou minutu. Tlak hornobenešovských hostů zúročil znovu blafákem ve 14. minutě Roman Vlašánek a velmi dobrý výkon hornobenešovských hokejistů v úvodní třetině korunoval čtvrtou brankou v síti Volfa v 17. minutě Hejhal po spolupráci s Benschem.

Domácí kouč Česlík vycítil, že je třeba s hrou svého týmu něco udělat, ale do první přestávky recept na velmi dobrý výkon hostů nenašel.

Druhá třetina

Kdo z domácích příznivců čekal v prostřední části zlepšený výkon svého týmu, tak se rozhodně mýlil. Hosté hráli nadále velmi dobře a výborným bruslením pokrývali prostor na ledě. Orlová si za celou druhou třetinu nevypracovala téměř žádnou šanci a naopak to byl střídající Noga v domácí svatyni, který několikrát musel prokázat své kvality.

Ve 36. minutě ale byl krátký na hostujícího Bensche, který mu po přihrávce Pěluchy za jeho pomoci propasíroval kotouč za jeho záda popáté. V režii Horního Benešova se hrálo i v dalším průběhu druhé části. Domácí se k ničemu nedostávali a před bránou Orlové bylo k vidění mnohem více příležitostí. Snaživý domácí gólman Noga již kotouč do druhé přestávky za svá záda ale nepustil.

Domácí se marně snaží

Od zahájení závěrečné třetiny hosté kontrolovali vývoj zápasu a pokračovali v zodpovědném výkonu podloženém patřičným pohybem a důrazem. Domácí hokejisté se ještě dokázali do hry vrátit. V úvodu třetí třetiny si zpoza branky vyjel Jindřich Hublík, využil početní výhodu a snížil na 3:5 z pohledu Orlové.

Domácí vstřelený gól povzbudil a začali být nebezpečnější. Do brankových šancí se ale příliš nedostávali. Zkušeně hrající hosté čekali na chyby soupeře. Ty postupně přicházely a Horní Benešov se začal tlačit do dobrých šancí. V polovině poslední části na domácího brankáře vyzrál hostující Herman po přihrávce Vlašánka a Horní Benešov vedl znovu tříbrankovým rozdílem. Zdálo se, že je utkání rozhodnuto.

Přesto ještě pět minut před koncem na sebe vzal zodpovědnost domácí Ladislav Opravil, který nadvakrát propálil vše, co mustálo v cestě a snížil na 4:6. Domácí lavička si vzala oddechový čas. V závěru opustil branku i gólman Orlové Noga, místo něhož šel na led šestý hráč. Ovoce to Orlové ale nepřineslo.

Hornobenešovští si své dvoubrankové vedení bez větších problémů pohlídali až do závěrečné sirény a zaslouženě si z Orlové odvezli tři cenné body do tabulky krajské ligy. „Podali jsme dnes kolektivně velmi dobrý výkon a musím naše hráče pochválit. Věřím, že nám zlepšená výkonnost vydrží i do dalších utkání,“ řekl stručně po zápase předseda hornobenešovských hokejistů Jaroslav Strmiska.

HC Plus Oil Orlová – TJ Horní Benešov 4:6 (2:4, 0:1, 2:1)
Branky a asistence: 3. Szajter (Fábry, Burgel), 13. Malík (Vaštík, Novák M.), 43. Hublík (Szajter), 56. Opravil - 11. Trubka (Hejhal), 12. Vlašánek (Trubka), 14. Vlašánek (Herman), 17. Hejhal (Bensch), 36. Bensch (Pělucha), 50. Herman (Vlašánek). Rozhodčí: Vadovič. Vyloučení: 6:10, navíc Hanzl (Orlová) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 400

Horní Benešov: Vlašánek Petr (Zeman) - Hejhal, Jurček, Pělucha, Kukla, Vlašánek Roman - Bensch, Herman, Schreier, Zigmund, Podzimný, Fraš - Trubka, Vaněk, Flaksa, trenér: Marek Harazim
Orlová: Volf (14. Noga) - Milch, Malík, Szajter, Hublík, Fábry - Krause, Matušínský, Novák Jan, Opravil, Zakuťanský - Vaštík, Burgel, Grepl, Kytka, Branný - Novák Michal, Musil, Hanzl, Pavlát, Foltýn, trenér: Petr Česlík