V průběhu jednoho týdne od 2. do 8. března sehráli hokejisté Horního Benešova vždy v jiné sestavě a bez celé řady hráčů základního kádru tři utkání s valašským soupeřem a stejně jako Krnovští ve čtvrtfinále neuspěli.

Po domluvě se soupeřem sehrál Horní Benešov první utkání play- off 2 na svém ledě už v neděli 2. března. Domácí v kombinované sestavě s mladými hráči vzali utkání jako přípravu. Hosté, kteří oplývají tradiční bojovností, chtěli v Horním Benešově uspět. V první třetině si Valaši dobrým bruslením po celém kluzišti a nasazením vytvořili jednobrankový náskok a pro zbytek utkání výhodnou pozici.

Utkání pojali někteří hráči Horního Benešova lehkovážně a ve druhé části se jim to vymstilo. Agresivně a s chutí hrající Valaši svého domácího soupeře zaskočili a třemi góly v řadě rozhodli. Hornobenešovští se snažili v závěrečné třetině o zvrat, ale Rožnov si první vítězství v sérii pohlídal a dovedl zápas k vítězství 6:3.

TJ Horní Benešov – HC Rožnov pod Pradhoštěm B 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)
Branky a asistence Horního Benešova: Trčka (Fraš), Bensch (Hejhal), Vaněk

O prodloužení série bojoval Horní Benešov ve čtvrtek 6. března ve druhém čtvrtfinálovém utkání na ledě Rožnova pod Radhoštěm. Hornobenešovští hokejisté opět s juniory v sestavě chtěli domácím oplatit porážku z domácího prostředí. Na ledě se hrál oboustranně vyrovnaný hokej s šancemi před oběma brankáři. Na branku Rožnova odpověděl Vaněk po přihrávce Trčky a od prostřední části se začínalo znovu.

Horní Benešov měl ve druhé třetině mírně navrch i střelecky a vyjádřil to dvěma góly Mičoly po asistencích Zigmunda a Slavíka. Domácí stihli do druhé přestávky korigovat a o ničem nebylo rozhodnuto.

V poslední třetině se hrálo až do konce. Horní Benešov držel jednobrankový náskok a pojistil jej Trubka. Rožnov našel jen jednu odpověď a po porážce 3:4 musel ke třetímu rozhodujícímu zápasu na led Horního Benešova.

HC Rožnov pod Radhoštěm B – TJ Horní Benešov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky a asistence Horního Benešova: Vaněk (Trčka), Mičola 2 (Zigmund, Slavík), Trubka (Podzimný)

Třetí, rozhodující utkání o postup do semifinále play-off 2 se hrálo v sobotu 8. března na ledě zimního stadionu v Horním Benešově. Lépe do něj vstoupili po postupu toužící hokejisté valašského týmu.

Domácí opět v jiné sestavě než v předešlých dvou utkáních úvod zaspali a dovolili Rožnovu pod Radhoštěm utéct do dvoubrankového vedení. V prostřední části se hrál vyrovnaný hokej. Více touhy po vítězství ale prokazovali Valaši, kteří podávali srdnatý a bojovný výkon.

Hornobenešovští nechtěli své fanoušky zklamat a snažili se utkání otočit. Rožnov ale uhájil dvoubrankový náskok i do poslední části. V závěrečné třetině to domácí ještě zkoušeli. Hosté ale dokázali na branky Hornobenešovských vždy odpovědět a když ani nápor v samém závěru utkání domácím nic nepřinesl, tak po porážce 4:6 pro hokejisty Horního Benešova definitivně skončila letošní sezona.

TJ Horní Benešov – HC Rožnov pod Radhoštěm B 4:6 (0:2, 2:2, 2:2)
Branky a asistence Horního Benešova: Mičola, Slavík (Bensch), Hejhal, Slavík

„Ve třech utkáních s Rožnovem pod Radhoštěm byla vždy jiná sestava složená podle možností hráčů s ohledem na jejich zaměstnání. Ke kvalitě hry nepřispěla navíc ani skutečnost, že již nešlo o umístění v soutěži a to vedlo hráče k lehkovážnému přístupu, což se projevilo v mnoha chybách v obranné činnosti a špatné kombinační hře.

Pozitivem na utkáních byla skutečnost, že si plné vytížení v utkáních vyzkoušeli čtyři junioři, kteří v sezoně nedostávali tolik příležitostí," řekl po posledním utkání série s Rožnovem šéf hornobenešovského hokeje Jaroslav Strmiska.