Hokejisté Horního Benešova přivítali suverénního lídra krajské ligy mužů, ve středu se postavili proti týmu z Orlové.

Na hornobenešovském zimním stadionu se sešla hodně slušná návštěva, k té přispěla i početná výprava orlovských fanoušků. Od počátku mohli všichni sledovat zajímavé utkání. Hosté od prvních minut prokazovali svou kvalitu. Orlová vstoupila do zápasu aktivně, ale vedení se ujala až na začátku jedenácté minuty střelou z velkého úhlu.

Brankář Horního Benešova Vítězslav Kober neměl úplně čisté svědomí. Domácí se ještě ani nevzpamatovali a už inkasovali podruhé. Ještě v téže minutě přečíslili hráči Orlové obranu Horního Benešova a zvýšili své vedení na rozdíl dvou branek.

Hornobenešovští hokejisté neskládali zbraně a za další dvě minuty se vrátili do zápasu. Po samostatné akci se prosadil Fibrich, který prostřelil gólmana hostů. Domácí hráče branka hodně nabudila a o chvíli později jim pomohl i brankář Orlové. Strážce hostující svatyně chtěl rozehrát puk ze svého brankoviště, ale toho se zmocnil Zigmund a začínalo se znovu, 2:2

Domácí hráči cítili šanci utkání otočit a chtěli se vymanit z tlaku soupeře. Hornobenešovská hra ale postrádala disciplinovanost směrem dozadu a hosté toho využili ke vstřelení dalších dvou branek v řadě. Třetí přidala Orlová po chybě obránců, kterým snadno ujel Kotásek a blafákem chladnokrevně zakončil.

Čtvrtou trefu pak přidali hosté při přesilovce a vyloučení Hejhala. Ten byl u branky hostů osekáván, ale jeho dorážka puku byla posouzena jako sekání, které viděl na celém stadionu jen hlavní rozhodčí. Do kabin se tak šlo za stavu 2:4 v neprospěch domácích.

Druhá třetina skončila bez branek. Více šancí si vypracovali hosté, ale i domácí hokejisté se do šancí dostávali a ohrožovali hostujícího brankáře. Hlavní rozhodčí hostům navíc odpustil podražení Koschatzského v samostatném úniku, za které mělo být nařízeno trestné střílení. Jenže tento zákrok nebyl potrestán ani vyloučením.

Ve třetím dějství hosté kontrolovali vývoj. Domácí se sice snažili, ale nedokázali vyvinout na soupeře takový tlak jako v předcházejícím utkání s Krnovem. Jakoby hornobenešovským scházela šťáva. Hosté kráčeli za vítězstvím a to pojistili v závěru ještě pátou brankou.

„Orlová je družstvo, které se připravuje na poloprofesionální úrovni. Trénuje čtyřikrát týdně a má široký kádr vyrovnaných hráčů na všech postech. V krajské lize může prohrát jen při mimořádném výkonu soupeře a sami musí mít černý den. Nám ale dnes scházelo více odvahy a nemělo to ten náboj jako s Krnovem," řekl k utkání hornobenešovský hokejový šéf Jaroslav Strmiska.

Další utkání sehraje Horní Benešov už dnes od 17.00 hodin na svém ledě se Studénkou, v duelu půjde o třetí místo v tabulce.

TJ Horní Benešov - HC Orlová 2:5 (2:4, 0:0, 0:1)
Branky a asistence: 12. Fibrich, 13. Zigmund - 11. Voznica (Juházs), 11. Lenomar (Petrák), 16. Kotásek (Vaštík), 19. Dýrr (Goláb), 47. Rosůlek (Vaštík)
Horní Benešov: Kober - Alexandr Lhotský, Bendík (31. Podzimný), Trubka (31. Pavelek), Pělucha, Rohovský, Čermák - Zigmund, Fraš, Kovalovský - Koschatský, Hejhal, Tomáš Lhotský (31. Kopáč) - Vaněk (31. Pražák), Hlista, Fibrich. Trenér: Marek Harazim