Hosté proti začátku sezony výrazně posílili a dirigování bývalým reprezentantem, hráčem NHL a extraligovým hokejistou Třince Radkem Bonkem jsou asi největším favoritem na postup z krajské ligy. Kopřivničtí od zahájení zápasu dobře bruslili a vytvářeli si střelecké příležitosti. Domácí hráči srdnatě odolávali náporu hostů a snažili se podnikat protiútoky.

Aktivní hostující hráči neustále zaměstnávali obranu Horního Benešova, který držel čisté konto hlavně díky vynikajícím zákrokům svého gólmana Kobera v bráně. V 18. minutě se ale dostal na opačné straně do vyložené brankové příležitosti domácí Zigmund a soupeři nezbylo nic jiného, než jej zahákovat.

Rozhodčí správně nařídili trestné střílení, které sám postižený bezpečně proměnil. Do konce první části však hosté stihli vyrovnat na 1:1

Prostřední třetina začala velkým náporem kopřivnických hokejistů. Domácí gólman Kober se musel proti střelám a nájezdům soupeřových hráčů hodně ohánět. Od poloviny druhé části se hra začala postupně vyrovnávat a ke slovu se dostávali i bojovní domácí. V čase 31:40 ale přišel úder ze strany Kopřivnice, která druhou brankou v síti Hornobenešovských otočila výsledek na svou stranu.

Domácí bojovali a snažili se o vyrovnání. Horní Benešov si vypracoval i několik nadějných možností, ale bez efektu. Ve 38. minutě Kopřivnice po vydařené akci pojistila svůj náskok na rozdíl dvou branek. Hornobenešovští hráči se ve třetí třetině pokoušeli vývoj utkání zvrátit, ale proti zkušeně hrajícímu soupeři se neprosazovali. Hosté kontrolovali hru a dalšími dvěma góly v síti Horního Benešova pečetili své zasloužené vítězství na 5:1.

Kopřivnice předvedenou hrou na ledě Horního Benešova jasně potvrdila pověst jednoho z největších kandidátů na postup, na první Orlovou však stále ztrácí dva body. Hornobenešovští i přes prohru udrželi třetí příčku s desetibodovým náskokem na čtvrtý Rožnov.

TJ Horní Benešov - HC Kopřivnice 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky a asistence: Zigmund z trestného střílení Štěpjak 2 (Horák, Kameníček), Jašek (Chalupa), Petružálek (Bonk ), Hrubý (Jašek)

TJ Horní Benešov: Kober - Fraš, Schreier, Vlašánek, Štindl, Vaňek - Trubka, Pělucha, Březina, Trčka, Kovalovský - Parma, Podzimný, Zigmund, Hejhal, Bensch. Trenér: Marek Harazim
HC Kopřivnice: Unzeitig - Petružálek, Chvostek, Suchý, Bartošák, Sluštík, Chalupa, Jašek, Horák, Kameníček, Štěpjak, Linduška, Bonk, Hrubý, Bílek, Macháček, Mičulka. Trenér: Václav Slabý