I když prohráli, podali hosté velmi statečný výkon, se kterým mohl být trenér Martin Mičola spokojen. „Musím říct, že kluci mě velmi příjemně překvapili. Před blížícím se začátkem play-off se prezentovali dobrou hrou. Podali jsme kolektivní výkon. Kvalita Bohumína je sice jinde než ta naše, i tak jsme ovšem statečně bojovali. Nakonec rozhodly větší zkušenosti na straně soupeře. Potvrdilo se to třeba u jejich osy bývalých extraligistů Javín – Prokop – Ivan. K tomu má Bohumín navíc k dispozici spoustu šikovných hráčů, kteří by mohli pomýšlet i na vyšší soutěže,“ vysvětloval hornobenešovský kouč.

Skvěle se dařilo první formaci, která se podílela na všech pěti gólech. Nejvíce pak zářil František Zigmund, jemuž se povedlo zkompletovat hattrick a navrch přidal dvě gólové asistence. „Šlo o výborný výkon. Skvěle střílel. Pochvalu ovšem zaslouží celá první lajna,“ upozorňoval Martin Mičola.

Horní Benešov ve středu dohraje základní část proti béčku Frýdku-Místku a o víkendu už ve čtvrtfinále play-off změří síly se Studénkou. „Je před námi poslední utkání, ale už se nic nezmění na tom, že Studénka skončí druhá a my sedmí, takže půjdeme na sebe. Čeká nás těžký úkol, jelikož tento soupeř v minulém ročníku soutěž vyhrál. Chtěli bychom ho co nejvíce potrápit,“ ujišťoval kouč Horního Benešova Martin Mičola.

Bohumín – Horní Benešov 7:5 (1:1, 3:3, 3:1)
Branky Benešova: 8. Zigmund (Suchý), 29. Zigmund (Hlista, Vaněk), 32. Zigmund (Vaněk, Suchý), 39. Vaněk (Zigmund, Suchý), 49. Hlista (Vaněk, Zigmund).
Benešov: Drnda – Nardelli, Suchý, Bendík, Čermák, J. Pělucha, Podzimný – Zigmund, Hejhal, Vaněk – Kret, Hlista, Krupa – Adamec, Rýpar. Na střídání: Zeman. Trenér: Martin Mičola. (šim)