Horní Benešov zvítězil i s novou posilou

Další tři body do tabulky Krajské hokejové ligy si v sobotu připsali hokejisté Horního Benešova, kteří na ledě béčka Nového Jičína vyhráli 4:2.

9.10.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Na levém křídle první formace první minuty v hornobenešovském dresu absolvovala také nová akvizice Patrik Džemla. „V minulosti působil v Opavě a naposledy hrál třetí nejvyšší soutěž v Německu. Může nastupovat na levém křídle anebo na centru,“ okomentoval novou posilu trenér Horního Benešova Martin Mičola.

Jeho tým v Novém Jičíně od začátku plnil roli papírového favorita a po brance Vaňka se v desáté minutě ujal i vedení. Domácí sice ve druhé třetině vyrovnali, ale závěrečná část jednoznačně patřila hostujícímu výběru, který skóroval hned třikrát.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Tři branky jsme sice vstřelili až v posledních zhruba deseti minutách, ale naše vítězství je zcela zasloužené. Splnili jsme povinnost a vyhráli,“ pokračoval kouč Horního Benešova, který pochválil práci druhého útoku: „Vaněk vsítil dvě branky, Zigmund zaznamenal gól a asistenci a dvě gólové přihrávky si připsal i Zdeněk Pavelek. Druhá formace hrála velmi dobře.“

V dalším kole se Hornobenešovští představí na domácím ledě. V sobotu 14. října od 17 hodin totiž doma přivítají celek Orlové.

HK Nový Jičín B – Horní Benešov 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky Benešova: 10. Vaněk (Podzimný, Zigmund), 49. Zigmund (Z. Pavelek, Trubka), 51. Vaněk (Zigmund, Z. Pavelek), 55. Čermák (Vrábel)
Horní Benešov: Tengler – Trubka, Čermák, Bendík, Podzimný, A. Pavelek – Džemla, Fraš, Vrábel – Zigmund, Z. Pavelek, Vaněk – Pražák, Hlísta, Adamec – Pospíšil, Ryška. Trenér: Martin Mičola

Autor: Petr Dušek