K utkání do Rožnova pod Radhoštěm cestovali hornobenešovští hokejisté s vědomím, že je čeká těžké utkání a že musí udržet pevné nervy. Rožnov pod Radhoštěm má mladé družstvo hrající tvrdý a rychlý hokej, který v jejich podání i hodně bolí.

Hosté od to úvodních minut nezvládali a hra byla poznamenána spoustou vyloučených. Dobrá trojice rozhodčích vyloučila v průběhu utkání celkem čtrnáct hráčů na straně Horního Benešova a dvanáct v řadách domácích.

Utkání bylo od začátku první části vyrovnané a hra se přelévala od jedné brány ke druhé. Skóre otevřeli domácí v polovině první části střelou přes hráče, kterou brankář hostů neviděl. Horní Benešov se snažil o odpověď, ale šance nedokázal využít.

Hokej s častým vylučováním pokračoval i v prostřední části. Hosté se snažili o vyrovnání a vytvářeli si příležitosti. V polovině utkání ale domácí při vlastním oslabení po chybě hostujícího obránce na modré čáře zvýšili na dva nula.

Hornobenešovští dokázali o minutu později zareagovat a gólem Benscha po přihrávce Alexandra Lhotského se vrátili do utkání. Do konce prostřední části viděli diváci šance před oběma brankáři, ale gól nepadl.

V závěrečné třetině získávali hráči hostujícího týmu převahu, ale vždy je zabrzdilo vyloučení. I tak měli hosté další střelecké příležitosi, ale s jejich proměňováním byli na štíru. Když už ani domácí nenašli střeleckou mušku, tak se skóre do konce utkání nezměnilo.

Negativem utkání je zranění dvou obránců hostů. Jakub Pělucha byl po zranění oka odvezen sanitkou do nemocnice a Kamil Přibyla si poranil ruku po nepotrestané sekyře domácího hráče.

„Abychom uspěli v dalších utkáních, musíme zlepšit zejména proměňování šancí a vyvarovat se zbytečných vyloučení. Se čtrnácti vyloučenými se nedá vyhrát," dodal k zápasu šéf Hornobenešovských Jaroslav Strmiska. Horní Benešov čekají dvě utkání na domácím ledě, v sobotu 15. listopadu od 17.10 hodin HK Krnov a v pondělí 17. listopadu ve stejnou dobu HC Orlová.

HC Rožnov pod Radhoštěm – TJ Horní Benešov 2:1 (1.0, 1:1, 0:0)
Branka a asistence Horního Benešova: Bensch (A. Lhotský).
Horní Benešov: Kober – A. Lhotský, Schreier, Fraš, Štindl, T. Lhotský – Trubka, Pělucha, Vlašánek, Trčka, Vaněk – Přibyla, Bendík, Zigmund, Hejhal, Bensch. Trenér: Marek Harazim