Letní suchou přípravu v Horním Benešově nijak neřeší. „Nějaká společná příprava před tím, než půjdeme na led, tady ani nikdy nebyla. Každý to řeší individuálně," povídal dlouholetý kapitán hornobenešovského mužstva Radovan Fraš.

Důležitá bude pro Horní Benešov až příprava na ledě. Jelikož doma ještě kluziště nemají, budou nějakou dobu trénovat v Opavě. „Dneska jdeme poprvé na led (článek vznikal v neděli, pozn. red.) v Opavě. Měli bychom zase chodit dvakrát týdně," uvedl zkušený útočník a pokračoval:

„U nás bychom se měli na led dostat asi 15. září. Kvůli té plátěné střeše v Horním Benešově je to ale hodně závislé na počasí. Pokud by bylo teplo, tak samozřejmě led nebude. Ale když počasí vydrží tak jako posledních pár dní a pokud bude v noci chladno, tak by to mělo vyjít a v půlce září vyjedeme na led doma," doplnil Radovan Fraš.

Jestli sehrají Hornobenešovští ještě před startem krajské ligy nějaké přípravné utkání, není zatím vůbec jasné. „Ještě nevíme, ale pokud vím, nic se nerýsuje. Liga začíná osmadvacátého, což není zase tolik času. Nejspíše se budeme rozehrávat v začátku soutěže. Ale vzhledem k tomu, že sezona končí play off, tak to podstatné nám začne v podstatě až po novém roce," říkal s klidem kapitán Horního Benešova.

Ani ve složení kádru se příliš velké změny nečekají. Horní Benešov má léta ustálenou kostru týmu složenou ze zkušených hokejistů, kteří hrávali i vyšší soutěže. Kolem nich se vždy ukáže několik mladých, buď hráčů vyšlých z domácí juniorky nebo hokejistů, kteří přijdou na hostování ze Slezanu Opava.

„Moc změn nebude. Určitě s námi nebude hrát Víťa Čermák, který odešel do Kanady," uvedl jediný odchod Radek Fraš. Co se týče příchodů, také není ještě zcela jasno. „Trénuje s námi Petr Hrubý z Frýdku-Místku, ale jestli se přestup uskuteční, to se ještě neví. Bylo by dobře, kdyby to vyšlo, Petr by byl velikou posilou pro naši ofenzivu," představil potencionální posilu hokejista se zkušenostmi z Vítkovic.

Otázkou pro složení kádru také zůstává, zda bude v Horním Benešově pokračovat mužstvo juniorů. „Spíše to vypadá, že ne, protože juniorů je všehovšudy tak deset. Dva až tři z nich by mohli naskočit i v mužích," povídal Fraš.

Tradičně sestavu nejspíše doplní i několik hráčů opavského Slezanu. „Ještě se neví, kolik jich přijde, ale počítám, že zase dva, tři. V Opavě je prý letos docela přetlak, takže určitě nějaké hráče uvolní na hostování, aby se rozehráli. Ti, co u nás hráli v minulých sezonách, se pak prosadili i do áčka Opavy," objasnil dále situaci kolem složení týmu Radovan Fraš.

Celek Horního Benešova bude v nadcházející sezoně opět patřit ke kandidátům na nejvyšší umístění v krajské hokejové lize.