Rozhodnuto bylo víceméně už po první třetině. Rozjezd měli sice domácí pomalejší, ale ve 13. minutě se dočkali. Skóre otevřel Indrst, jen o minutu později zvýšil vedení Rysů Valíček. Těsně před první sirénou navíc přidal třetí zásah domácích Fiala.

Prostřední část hry byla vyrovnanější. Ve 34. minutě se prosadil Golasovský a Benešov ztrácel už čtyři góly. Jiskřičku naděje zanedlouho vykřesal Hejhal, ale Frýdek-Místek kontroval gólem z hole Mičulky.

Třetí třetinu už domácí mladíci v pohodě dohráli a nepřipustili žádné drama. Valíček i Mičulka se prosadili dvakrát, Hornobenešovští reagovali jen brankou Zigmunda.

„Podobně jako minulý týden jsme měli problémy se sestavou, navíc Frýdek-Místek nám svým stylem vůbec nesedí, mají plno mladých kluků a široké hřiště. Myslím si, že už nás to po dvou třetinách příliš nebavilo a kluci vyhlíželi konec,“ přiznává lodivod Horního Benešova Martin Mičola, který zároveň nebyl spokojen s výkonem rozhodčích.

„Zápas pískali mladí kluci, bylo jim možná osmnáct. Domácí některé zákroky zbytečně dohrávali, člověk se pak nemůže divit, že někdo vybouchne takovým způsobem, jak se to před nedávnem stalo Pepovi Tichému,“ prohlásil Mičola.

FRÝDEK – MÍSTEK B – HORNÍ BENEŠOV 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 13. Indrst (Fojtík), 14. Valíček (Urban), 20. Fiala (Valíček, Heralt), 34. Golasovský (Mičulka, Fiala), 38. Mičulka (Fiala, Golasovský), 41. Valíček (Fiala), 45. Mičulka (Vančo-Minařík), 50. Valíček, 54. Mičulka (Fiala) – 36. Hejhal (Berka, Vaněk), 47. Zigmund (Hejhal).

Rozhodčí: Hladík – Kapitanov, Piskoř. Vyloučení: 8:6, využití 1:0. V oslabení: 1:0.

Horní Benešov: Tengler – P. Adamczyk, Cygal, Pělucha, Volf, Čermák, Trávníček – Berka, Zigmund, Fraš, Kret, Vaněk, Hejhal, E. Adamczyk, Adamec, Mlýnek. Trenér: Martin Mičola.