Tým kouče Martina Mičoly se od začátku soutěže prezentoval kvalitní hrou, v posledních kolech se však něco změnilo a forma se vytratila. V sobotu hornobenešovští hokejisté na karvinském ledě prohráli 0:11, předtím proti Studénce z toho byla porážka 3:10.

„Dvě třetiny soutěže jsme odehráli ve slušné formě, řekl bych nadstandardně. V posledních pěti zápasech to však byla čtyřikrát hrůza. Nacházíme se v nějaké psychické „depce“.

Trápí nás zranění a chybí nám také výpomoc hráčů z Opavy. Všechny tyto faktory se spojily dohromady,“ vysvětloval Martin Mičola a prozradil ještě jednu zásadní skutečnost. Mužstvo totiž opustila velká opora – Michal Mlýnek:

„Nebyl na posledních třech zápasech. Minimálně do konce sezony už nebude k dispozici. Rozhodl se totiž odejít do Německa, kde bude pomáhat jednomu klubu v nižší soutěži.“

I když výsledek proti Karviné možná hovoří o opaku, hornobenešovští hokejisté nepodali odevzdaný výkon.

„Klukům nemohu upřít snahu. Bohužel doplácíme na to, že zahazujeme šance a nedáváme góly. Naopak inkasujeme úplně ze všeho. Do toho se přidávají hloupé chyby a laciné obdržené góly. V zápase se Studénkou jsme zase museli lepit sestavu. Chyběli nám hráči. To se na výsledku také projevilo. Musíme se z nepodařených zápasů oklepat a zlomit to,“ uvedl na závěr Martin Mičola.

Karviná – Horní Benešov 11:0 (3:0, 5:0, 3:0)
Benešov: Lamla (35. Zeman) – Bendík, Harabiš, J. Pělucha, Čermák – Zigmund, Fraš, Vaněk – Krupa, Hlísta, Kret – Pražák, Hejhal, Adamec. Trenér: Martin Mičola.

(šim)