Rezerva Nového Jičína je suverénně největším outsiderem celé soutěže. Zatím získala pouhopouhé čtyři body a svěřenci Martina Mičoly jí o víkendu naložili dalších devět branek.

„Hrálo se v neděli odpoledne, což pro nás byl nepříjemný termín. Chybělo nám celkem deset hráčů základní sestavy, na druhou stranu jsme mohli využít dva hokejisty z Opavy,“ komentoval právě Martin Mičola.

Rozhodující přísun gólů do novojičínské brány se konal ve druhé a třetí třetině. I když Horní Benešov vyhrál, jeho trenér měl k výkonu určité výtky.

„Postupně jsme vedli 3:0, 5:1 a 9:3. Místo toho, abychom nepřipustili žádné komplikace, dovolili jsme soupeři jít do kontaktu. To je jediné mě trochu mrzí. V závěru jsme nehráli naplno a domácí snížili. Nový Jičín ovšem produkuje takový urputný hokej a nevzdává se, ukázalo se to proti nám. I přesto jsme však měli zápas víceméně pod kontrolou a zvítězili zaslouženě,“ doplnil.

Nový Jičín B – Horní Benešov 6:9 (1:2, 2:3, 3:4)

Branky a nahrávky Benešova: 7. Harabiš (Bjurkland, Podzimný), 9. Hartmann (Bjurkland, Podzimný), 22. Bjurkland (Harabiš, Hartmann), 24. Krupa (Vaněk, Hlísta), 26. Vaněk (Krupa, J. Pělucha), 41. Zigmund (Bjurkland, Hartmann), 44. Vaněk (Harabiš, Hartmann), 44. Zigmund (Bjurkland, Podzimný), 51. Adamec (Rýpar, Hejhal).
Benešov: Lamla – A. Pavelek, J. Pělucha, Podzimný, Čermák, Harabiš – Zigmund, Hejhal, Vaněk – Hlísta, Bjurkland, Hartmann – Krupa, Adamec, Rýpar. Na střídání: Zeman. Trenér: Martin Mičola.

(šim)