Domácí hokejisté si v týdnu přivezli porážku v prodloužení z ledu Nového Jičína a v sobotu poprvé na vlastním ledě chtěli s nepříjemným valašským soupeřem každopádně vyhrát. Proti bojovnému Rožnovu pod Radhoštěm to ale neměli od začátku vůbec jednoduché.

Navíc začal hornobenešovský tým utkání v prvních deseti minutách ospalým dojmem. Hráči Rožnova toho využívali a prosazovali se.

Do vedení je ale nepustil domácí gólman Kober, který je při dvou brankových příležitostech bravurně vychytal. Od poloviny první části se domácí dostali do hry a začali mít herně i kombinačně navrch. Před brankou hostů se začaly rodit i šance. Do vedení se dostali domácí před první přestávkou zásluhou Tomáše Lhotského, který před brankářem Rožnova tečoval prudkou střelu Pěluchy.

Také prostřední třetina se hrála za převahy domácího týmu. Hornobenešovští hokejisté si vypracovali množství výhodných příležitostí, při nich ale scházelo domácím více přesnosti nebo byl na správném místě gólman hostů. Valaši houževnatě bránili a drželi naději na dobrý výsledek až do závěrečné části.

Větší aktivita na domácích hokejkách byla i v poslední třetině. Rožnov stále bojoval o výsledek a byl nepříjemným soupeřem. Uklidnění do hornobenešovských řad tak přišlo až po vstřelení druhé branky. Kopáč si najel na pěknou přihrávku Hejhala a proměnil ji ve druhý gól v síti hostů.

Horní Benešov pokračoval v náporu i po druhém vstřeleném gólu a o dvě další minuty později přidal třetí. Zigmund se prezentoval vydařenou akcí a zúročil tak dobrou hru třetí pětky během celého zápasu. Hosté už sílu na zvrat ve vývoji utkání nenašli a Horní Benešov se mohl radovat ze zaslouženého vítězství v poměru 3:0.

„Utkání určitě nebylo jednoduché. Hosté nás zlobili a v úvodu měli i šance. Podržel nás gólman a postupně jsme přebírali iniciativu. Rozhodlo se ale až ve třetí třetině, kdy jsme vstřelili druhý uklidňující gól a poté i třetí," zhodnotil utkání šéf klubu Jaroslav Strmiska.

TJ Horní Benešov – HC Rožnov pod Radhoštěm 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: Tomáš Lhotský (Pělucha), Kopáč (Hejhal), Zigmund (Rohovský, Hlista)
Horní Benešov: Kober – Pělucha, Čermák (21. Trubka), Vrabel, Fraš, Tomáš Lhotský – Vajda, Bendík, Fibrich, Hejhal, Vaněk – Rohovský, Podzimný, Hlista, Pražák (41. Kopáč), Zigmund, Pavelek. Trenér: Marek Harazim