Hostující výběr se na novojičínském ledě ukázal ve velmi dobrém světle. Soupeře herně převyšoval a vypracoval si celou plejádu zahozených šancí.

Jako první se mezi střelce zapsal Šimon Pělucha, kterému se povedlo ujet domácí obraně, a své samostatné sólo proměnil. Podobným způsobem mimochodem ve třetí části skóre také uzavřel. Horní Benešov zvítězil 5:1.

„Po celou dobu jsme měli drtivou převahu. Jediné, co bych klukům mohl vytknout, je to, že jsme nevstřelili dvojciferný počet branek. Příležitostí jsme si totiž vytvořili více než dost. Bohužel jich řada zůstala ležet ladem. Několikrát jsme dokonce jeli i sami na brankáře,“ poznamenal trenér hostů Martin Mičola.

I když byl Nový Jičín v tomto duelu horší, konečný výsledek pro něj nevyznívá až tak hrozně.

„Rozhodla vyšší kvalita našeho mužstva. Na domácích se mi však líbilo, že hráli od začátku do konce. I za nepříznivého stavu se nevzdávali a bojovali až do šedesáté minuty. Konečné skóre je pro ně přijatelné,“ pokračoval hornobenešovský kouč a na závěr ještě doplnil: „Úspěch slavil náš kolektivní výkon, výborné utkání ale odehrála naše první lajna.“  (šim)

Nový Jičín B – Horní Benešov 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky Benešova: 13. Š. Pělucha (Fraš, Suchý), 22. Suchý (Fraš), 37. Adamczyk (Fraš), 45. Vrábel (Kret), 53. Š. Pělucha (Suchý). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0.

Benešov: Lamla – Suchý, Kažimír, Bendík, Podzimný, Čermák, Pavelek – Mlýnek, Fraš, Š. Pělucha – Kret, Hlísta, Vrábel – Adamczyk, Hejhal, Vaněk – Pražák, Cygal, Rýpar. Na střídání: Drnda.