Hornobenešovští hokejisté se po několika porážkách z úvodu ročníku zahřívají do správné provozní teploty. K rozhodujícímu trháku v duelu s Frýdkem domácí výběr nasadil ve druhé třetině. Kret, Fraš a Bjurkland se v průběhu dvou minut zapsali mezi střelce, díky čemuž jejich tým odskočil soupeři na rozdíl tří branek.

„V tu chvíli jsme vedli 4:1. Škoda, že jsme pak inkasovali velmi nešťastný gól. Frýdek se pak trefil ještě jednou,“ komentoval trenér Horního Benešova Martin Mičola.

Poslední část však patřila domácím, trefili se ještě dvakrát a „dovolili“ si několik pěkných branek. „Během celého zápasu se nám dařila kombinace. Povedly se nám i góly do prázdné brány. V závěru jsme to už možná někdy i trochu přeháněli. Pohledná mimo jiné byla branka Kreta, jemuž krásně přihrával Hejhal. Zdařilých akcí tam ale v utkání byla celá řada,“ pokračoval hornobenešovský kouč, jenž za kvalitní kolektivní výkon chválil celé mužstvo.

„Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Projevily se naše větší zkušenosti. Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát, a jsem moc rád, že to kluci dodrželi. Tentokrát se o góly podělily první tři lajny,“ připojil na závěr několik postřehů trenér Martin Mičola. (šim)

Horní Benešov – Frýdek-Místek B 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky Benešova: 13. Mlýnek (Prokop), 25. Kret (Hejhal, Krupa), 25. Fraš (Mlýnek, Prokop), 26. Bjurkland (Čermák, Hlísta), 44. Prokop (Mlýnek), 53. Vrábel (Suchý). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0.

Benešov: Lamla – Prokop, Bendík, Suchý, Čermák, J. Pělucha, Harabiš, Podzimný – Mlýnek, Fraš, Vaněk – Hlísta, Bjurkland, Vrábel – Kret, Hejhal, Krupa – Pražák, Adamec, Rýpar. Na střídání: Zeman. Trenér: Martin Mičola.