Ztráta před posledními dvěma zápasy činí jen čtyři body. Aby mohl Horní Benešov myslet na vítězství, musí neprodleně v obou střetnutích zvítězit a čekat na zaváhání lídra. Navíc se o ně můžou i sami přičinit. Dnes se totiž právě s Kopřivnicí na jejím ledě střetnou.

„Šance je sice jenom teoretická, ale určitě nic nevzdáváme. Všichni vědí, o co nám jde. Pokud porazíme Kopřivnici, bude se rozhodovat v posledním zápase,“ řekl hornobenešovský trenér Marek Harazim. Na kopřivnickém ledě se však Hornímu Benešovu moc nedaří. „Nepamatuji, kdy jsme tam naposledy vyhráli,“ uvedl Harazim a pokračoval: „Domácí na nás určitě vletí, budou chtít co nejdříve rozhodnout, nebudou zalezlí v obraně. Ale to hokeji jen prospěje. My máme také útočně laděný tým, takže by to mohl být oboustranně hodně hezký hokej,“ těšil se kouč Horního Benešova.

Nedělá však žádnou vědu z toho, kdyby v Kopřivnici jeho mužstvo neuspělo: „Budeme se snažit vyhrát, ale když to nevyjde, nic se neděje. Je to sport, je to hokej. Pokud bychom neuspěli, určitě budeme chtít sezonu důstojně a v klidu dohrát.“

Stejně jako představitele jiných klubů hrajících krajskou ligu i Marka Harazima naštvalo zrušení vyřazovacích bojů: „Bez play-off ta sezona ztrácí tu závěrečnou zápletku, tu gradaci. Pokud se hraje jen dlouhodobá soutěž, každá nešťastná ztráta bodů je tam strašně znát. Jednou, dvakrát klopýtnete a už nemáte šanci. Navíc play-off je hodně atraktivní i pro diváky,“ zakončil povídání Marek Harazim.