Hosté z Horního Benešova přijeli na půdu lídra tabulky pouze s jedním brankářem a deseti hráči do pole. Orlová od počátku potvrzovala roli favorita. Měla častěji puk pod kontrolou a vytvářela si i slibné šance ke skórování. Jenomže Vítězslav Kober v brance Horního Benešova předváděl velice povedený výkon a byl nepřekonatelný.

Do první přestávky uhájil čisté konto. Hosté mu pomáhali zodpovědnou hrou směrem dozadu a tím odolávali domácímu náporu. Také oni několikrát zahrozili v ofenzivě, ale neprosadili se.

Na první branku čekali diváci až do poloviny utkání, prosadil se domácí Vaštík. I tak držel Horní Benešov naději na dobrý výsledek. Hosté se pokoušeli hlavně o rychlé protiútoky po získání puku ve vlastním obranném pásmu. V poslední minutě druhé třetiny přišel druhý úder, do Koberovy sítě se šťastně trefil Pavlas a Orlová vedla před poslední třetinou 2:0.

Hned ve třetí minutě posledního dějství přidali domácí třetí branku Zákuťanským a o vítězi střetnutí nebylo pochyb. Navíc v devětačtyřicáté minutě zvýšil na 4:0 Kot. Devět minut před koncem vykřesal malou jiskřičku naděje pro Horní Benešov Mičola, který využil Zigmundovy přihrávky. Ale spíše už to byla jen kosmetická úprava skóre.

Hned o minutu později totiž dal definitivní podobu výsledku domácí Kotásek.

Orlová si tak ještě více upevnila vedoucí postavení v tabulce krajské ligy. O postupujícím do baráže o 2. ligu je už s největší pravděpodobností jasno. Hornobenešovským se zase pomalu vzdaluje třetí příčka, meta pro hodnocení sezony jako úspěšné.

HC Orlová - TJ Horní Benešov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a asistence: 31. Vaštík, 40. Pavlas, 43. Zákuťanský, 49. Kot, 52. Kotásek - 51. Mičola (Zigmund)
Horní Benešov: Kober - Hejhal, Podzimný, Mičola, Vrábel, Zikmund, Bensch, Bendík, Pražák, Vaněk, Trubka. Trenér: Marek Harazim