Do úvodní třetiny vstoupili lépe hokejisté lídra soutěže z Frýdku–Místku, kteří si udržovali mírnou převahu. Domácí se rozehrávali, ale v první části byli důraznější a lepší hosté. Frýdek-Místek si vytvářel dobré příležitosti, ale domácí držela opora týmu gólman Vlašánek.

Diváci se branek dočkali až v závěrečné minutě první třetiny. Ke smůle ale padaly do sítě hokejistů Horního Benešova. Nejprve se na začátku dvacáté minuty prosadil Bolek a po něm zvýšil zasloužené vedení hostujícího celku na rozdíl dvou branek Pavliuk.

Od začátku druhé třetiny se obraz hry výrazně změnil. Frýdek-Místek jako by šetřil síly na nadcházející baráž a iniciativa přešla na stranu hornobenešovského hokejového týmu. Domácí hráči se dostali do hry a zatlačili soupeře hluboko do jeho obranného pásma. Horní Benešov dobře kombinoval a vytvářel si brankové možnosti. Vyrovnání měl na hokejce Hejhal, ale ještě se neprosadil.

Až ve třicáté minutě se domácí hokejisté konečně dočkali. Do zápasu je vrátil Mičola a nastartoval svůj tým k velkému náporu. Před brankou Frýdku-Místku bylo rušno a dobře chytající gólman hostů nevěděl, kam dřív skočit. Na Přibylu, který gólově zakončil vydařenou akci domácích, byl ale v šestatřicáté minutě krátký a začínalo se znovu.

Hosté byli pod stálým tlakem a jen občas se vymanili ze své třetiny. Na ledě dominoval Horní Benešov, který si vytvářel jednu brankovou příležitost za druhou. Výsledkový obrat v zápase dokonal v poslední minutě prostřední části Zigmund a domácí hokejisté se dostali do zaslouženého vedení.

Závěrečná třetina pokračovala prakticky ve stejném duchu, jako ta předešlá. Domácí hokejisté bušili do obranného bloku soupeře a hosté hasili jednu nebezpečnou situaci před svou brankou za druhou. Horní Benešov dál předváděl koncert nevyužitých šancí. Těsné vedení, které však ani zdaleka neodpovídalo průběhu hry, přetrvávalo.

Až v polovině poslední třetiny podnikl Frýdek-Místek jeden z mála protiútoků na jehož konci přišel vyrovnávací gól z hole Pavliuka.

V poslední desetiminutovce Horní Benešov mohutně útočil a chtěl se rozloučit se sezonou vítězstvím. Mizérie v koncové fázi však svěřence trenéra Marka Harazima neopustila až do závěrečné sirény. Hokejisté Horního Benešova po senzačním závěru sezonu zaslouženě dosáhli na konečné třetí místo v letošním ročníku krajského přeboru, když neprohráli šest zápasů v řadě. Konečná třetí příčka byla jejich předsezónním cílem.

TJ Horní Benešov - HC Frýdek-Místek 3:3 (0:2, 3:0, 0:1)
Branky: 30. 1:2 Mičola, 36. 2:2 Přibyla, 40. 3:2 Zigmund – 20. 1:0, Bolek, 20. 2:0 Pavliuk, 47. 3:3 Pavliuk.
Sestava Horního Benešova: Vlašánek – Přibyla, Kolář, Pražák, Kret, Vaněk – Huska, Zigmund, Tůma, Mičola, Bensch – Hejhal, Wolf, Kašpar, Pělucha.
Vyloučení: 6:9, rozhodčí: R. Janda, T. Janda, Goláň, diváků: 150.