První minuty přitom z pohledu domácí družiny nevypadaly vůbec zle. Horní Benešov se ujal iniciativy a vypracoval si několik velice slibných možností.

„Během pěti minut jsme se mohli prosadit. Byly tam neproměněné tutovky. Pak ale dvakrát vystřelil soupeř a my prohrávali o dva góly. Podotýkám, že šlo o první dvě karvinské střely na naši bránu. Karviná potom skórovala ještě dvakrát a v sedmnácté minutě v podstatě nebylo o co hrát,“ mínil hornobenešovský trenér Martin Mičola.

Následně domácí vystřídali gólmana a s výsledkem se pokusili něco udělat. Ve zbytku zápasu sice zásluhou Vaňka a dvou tref Vrábla snížili, ale hostující Býci připojili další dva gólové pozdravy a nakonec se mohli radovat z vítězství v poměru 6:3.

„Byl to pro nás takový zápas blbec. Soupeř má velkou kvalitu, hraje na vrchu tabulky a v první třetině nám tam chybělo nasazení a bojovnost. Doplatili jsme na to,“ uvedl kouč Horního Benešova, podle něhož se výkon jeho týmu ve druhé a třetí třetině zlepšil:

„Po úvodní dvacetiminutovce to s námi nevypadalo vůbec dobře. Jsem ale rád, že jsme to nevzdali a nakonec z toho je přijatelný výsledek. Bojovali jsme a nebylo to jak v minulé sezoně, kdy jsme utrpěli několik „šišek“.“

Horní Benešov – Karviná 3:6 (0:4, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky Benešova: 29. Vaněk (Bendík, Fraš), 39. Vrábel (Drnda), 50. Vrábel (Pražák).
Benešov: Lamla (17. Drnda) – Suchý, Kažimír, Bendík, Podzimný, Harabiš, J. Pělucha, A. Pavelek – Mlýnek, Fraš, Vaněk – Krupa, Hlísta, Vrábel – Pražák, Čermák, Kret – Adamec, Rýpar. Trenér: Martin Mičola. 

Šimek Jan