Ve vítězném tažení v závěru letošního ročníku krajského přeboru pokračoval hornobenešovský hokejový tým i o minulém víkendu na ledě Kopřivnice, kde potvrdil výbornou formu a po šedesáti minutách boje o třetí příčku v tabulce si odvezl vysoké a zcela zasloužené vítězství v poměru 6:1 ve svůj prospěch.

Horní Benešov hraje v závěru letošního hokejového krajského přeboru na třetím místě a přidává k němu i skvělé výkony. Jinak tomu nebylo ani na ledě Kopřivnice. Domácí mužstvo s řadou mladých hráčů ve svém středu ale v úvodní pětiminutovce hrálo dobře a Hornímu Benešovu zatápělo. Hned v první minutě se po vydařené útočné akci dostali domácí do jednobrankového vedení, které je povzbudilo.

Nadšení však vydrželo Kopřivnici ale jen do páté minuty a do hry se stále více dostávali hosté z Horního Benešova. Hornobenešovští hráči velmi dobře bruslili a snadno se dostávali do útočného pásma, kde si vytvářeli velmi dobré příležitostí.

Snadná práce

Domácí hokejisté v obranné činnosti nestačili a do první přestávky jejich jinak dobře chytající brankář třikrát inkasoval. Obraz hry se neměnil ani od zahájení prostřední části zápasu. Horní Benešov měl utkání pod kontrolou a držel si od svého soupeře odstup. Domácí se sice snažili z každé pozice ohrožovat branku Horního Benešova, ale scházel jim důraz a zkušenost. Hosté tak dále prokazovali své kombinační schopnosti a v průběhu druhých dvaceti minut přidali do sítě Kopřivnice čtvrtý gól.

V závěrečné třetině se snažil ještě domácí tým z utkáním něco udělat, ale příliš šancí na výraznější prosazení se v útočné třetině od Hornobenešovských nedostal. Naopak to byli hráči hostů, kteří předváděli pohledný, útočný hokej s řadou zakončených kombinačních akcí. Po jedné z nich inkasoval domácí celek již pátou branku a utkání bylo rozhodnuto. Horní Benešov ale hrál až do závěrečných minut a v nich po biliáru a gólové koncovce do prázdné brány vyhnal vyšachovaného gólmana domácího týmu z branky.

Dnes naposledy

Hokejový tým Horního Benešova nad svým soupeřem v boji o třetí místo v letošním ročníku vysoko vyhrál a se soutěží se rozloučí dnes ve středu 11. března na vlastním ledě, kde od 18 hodin přivítá čerstvého postupujícího do baráže o druhou ligu, HC Frýdek–Místek. Ten v klíčové bitvě o prvenství v krajském přeboru porazil Karvinou vysoko 6:3.

„Kromě úvodních pěti minut jsme měli zápas jasně pod kontrolou. Kluci pokračovali ve výborných výkonech z posledních utkání a divákům předvedli velmi dobrý výkon, za který zaslouží pochvalu,“ řekl po utkání šéf hornobenešovského hokeje Jaroslav Strmiska.

HC Kopřivnice – Horní Benešov 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
Branky: Hejhal 3, Bensch, Berka, Wolf.
Horní Benešov: Vlašánek – Oldřich Vaněk, Kolář – Schreier, Fraš – Huska, Pělucha – Hejhal, Bensch, Kašpar – Kret, Pražák, Wolf – Zigmund, Mičola, Berka.
Trenéři: Marek Harazim a Luboš Ondrušek.