Oslabený Horní Benešov bez Parmy, Trčky a se zraněním hrajícím Trubkou, který musel pro bolesti nakonec stejně odstoupit, chtěl uspět za tři body i v dalším venkovním duelu. Hosté začali dobře a postupem si vytvořili náskok 2:0. Do přestávky ale bojovní domácí stačili utkání srovnat.

Horní Benešov tahal za delší konec i ve druhé části. Hosté si vytvářeli spousty příležitostí a po druhé přestávce vedli jednobrankovým rozdílem. Dramatická byla i závěrečná část utkání. Nový Jičín bojoval, ale v pětačtyřicáté zvýšili Hornobenešovští vedení na 5:3 a měli další šance na vstřelení rozhodujícího gólu.

Ty ale nedokázali využít a ze strany domácích tak přišel trest. Nový Jičín snížil, a aby toho nebylo málo, tak domácí při závěrečné power play pětadvacet vteřin před koncem utkání vyrovnali na 5:5.

V prodloužení měly oba týmy šance, ale rozhodnutí nepadlo. O vítězi tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch byli nakonec šťastnější domácí hokejisté, kteří rozhodli o svém dvoubodovém zisku. Horní Benešov ztratil dobře rozehrané utkání a k dalšímu zajíždí v sobotu 3. října do Orlové.

HK Nový Jičín - TJ Horní Benešov 6:5 sn (2:2, 1:2, 2:1)
Branky a asistence: Křesťan (Alexandr Lhotský), Tomáš Lhotský (Trčka), Křesťan (Bensch), Vlašánek (Zigmund), Vlašánek (Hejhal)
Horní Benešov: Šlupina - Alexandr Lhotský, Bendík, Štindl, Fraš, Pražák - Trubka, Jadrníček, Čermák, Křesťan, Vaněk - Zikmund, Hejhal, Vlašánek, Ryška. Trenér: Marek Harazim