Hosté chtěli navázat na domácí vítězství s Karvinou, kterou tím sesadili z vedoucí pozice tabulky soutěže a v Kopřivnici hráli od úvodních minut otevřený a aktivní hokej. Domácím se v posledních kolech daří a také proti Hornímu Benešovu nastoupili s velkou chutí.

Vyrovnaný úvod

Diváci na kopřivnickém zimním stadiónu viděli v první dvacetiminutovce velice zajímavý, útočný hokej, kterému nescházely brankové příležitosti a ani góly. Po nevyužitých šancích hostujících Bensche a Berky se prosadili jako první domácí hokejisté Kopřivnice, kteří se ujali vedení.

Hornobenešovský hokejový tým bojoval a byl blízko vstřelení vyrovnávací branky. Gólu se však hosté nedočkali a naopak jednu ze svých dalších dobrých střeleckých příležitostí využili opět hráči Kopřivnice, kteří přidali druhou branku do sítě Horního Benešova. Hosté i za nepříznivého stavu pokračovali v aktivním hokeji a ten jim přinášel možnosti ke snížení.

Po jedné z útočných akcí Horního Benešova se prosadil gólovou trefou Bensch a nabudil hosty do dalšího průběhu úvodní části. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé a oboustranně velmi dobrý hokej pokračoval. Kopřivnice prokazovala formu z posledního období a byla v útočném pásmu hodně nebezpečná. To jí přineslo třetí branku v síti Hornobenešovských a znovu odskočila na rozdíl dvou branek.

Zajímavá první třetina ale gólový účet neuzavřela. Po zásluze se tentokráte dočkali hornobenešovští hokejisté, kteří se gólem svého kapitána Fraše vrátili do zápasu. Druhá část utkání pokračovala obdobným trendem jako první. Hosté se snažili vyrovnat a využívali každé možnosti k rychlému protiútoku.

Domácí celek chtěl své těsné vedení pojistit, a tak nouze o zajímavé okamžiky před oběma gólmany nebyla. Střelecké příležitosti hostujícího Fraše a Husky efekt nepřinesly a také na druhé straně bylo rušno.

Kopřivnice ale na rozdíl od Hornobenešovských svou brankovou příležitost využila a zvýšila své vedení na 4:2. Hosté dále bojovali a v žádné z herních činností za svým soupeřem nezaostávali. Gólového efektu se ale nedočkali a po dvou třetinách měli více důvodů k radosti hráči Kopřivnice.

V závěrečné části domácí zajistili svou defenzivní činnost a hosté neměli na ledě tolik prostoru. Domácí spoléhali na protiútoky a kontrolovali dvoubrankové vedení. Horní Benešov byl aktivní a dával do hry všechny síly. Domácí se dostávali pod tlak, ale hosté se nedokázali střelecky prosadit.

S blížícím se koncem zápasu domácí nikam nespěchali a kouskovali hru. Hornobenešovští vyvinuli v samém závěru utkání ještě tlak, ale porážku v poměru 2:4 ve svůj neprospěch neodvrátili. Svěřenci trenéra Marka Harazima tak stále okupují pátou příčku v krajské tabulce. Na okresního rivala z Krnova však ztrácí jediný bod. Stejný rozdíl je ale dělí od předposlední Studénky, která zaznamenala bodový propad.

HC Kopřivnice – Horní Benešov 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)
Branky: Bensch, Fraš
Horní Benešov: Vlašánek – Přibyla, Schreier – Huska, Pělucha – Vrábel – Tůma, Mičola, Wolf – Hejhal, Bensch, Berka – Zigmund, Fraš, Kašpar. Trenér: Marek Harazim