Hornímu Benešovu nevyšla především první třetina, kterou prohrál 4:0. Hororovou minutu a 45 sekund zažil Benešov před koncem periody, kdy třikrát inkasoval. „Utekl nám začátek zápasu, přičítám to hlavně tomu, že jsme nehráli žádné přáteláky a chvilku trvalo, než jsme se rozehráli,“ smutnil po utkání hornobenešovský stratég Martin Mičola.

Benešov se ale nevzdal a se zápasem se ještě snažil něco udělat. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky dal hostům naději Hlísta pak ale Těšín kontroval třemi góly a bylo hotovo. Hattrickem se v dresu domácích blýskl Marek Haas.

„Kluci bojovali, ale trošku nám chyběla herní praxe. Nicméně jsem rád, že se kluci nevzdali, Těšínu jsme byli důstojným soupeřem,“ prohlásil Mičola.

Třetí dvacetiminutovka skončila nerozhodně 1:1. Za hosty nejprve snižoval svou druhou brankou v utkání Hlísta, pětibrankové vedení ale domácím vrátil Malíř.

Za Horní Benešov v utkání nastoupil odchovanec opavského Slezanu Kryštof Kadula, který bude v Benešově působit formou střídavých startů. „Jsme domluvení s Opavou, že když nebude vytížen, tak bude hrát s námi. Jeho výkon se mi hodně zamlouval, určitě pro nás bude přínosem. Zájem máme ještě o Šimona Pěluchu, uvidíme, jestli se s Opavou dohodneme,“ uzavřel Mičola.

ČESKÝ TĚŠÍN – HORNÍ BENEŠOV 8:3 (4:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Piecha (Malyjurek), 18. Altera (Smuž), 19. Haas (Malyjurek, Foltýn), 19. Pniok (Ščurek, Malíř), 22. Haas (Piecha), 25. Malíř (Ščurek, Pniok), 29. Haas (Piecha, Szturc), 58. Malíř (Ščurek) – 21. Hlísta (Podzimný, Fraš), 40. Kadula (Volf), 54. Hlísta (Fraš).

Horní Benešov: Horák (Zeman) – Adamczyk, Pělucha, Rohovský, Podzimný, Volf, Harabiš, Pavelek – Adamczyk, Hlísta, Rýpar, Fraš, Kret, Ostřanský, Zigmund, Cygal, Trávníček, Nardelli, Krupa, Kadula. Trenér: Martin Mičola.