Sezona letošního ročníku hokejového krajského přeboru se chýlí ke svému konci. O uplynulém víkendu bylo odehráno osmnácté kolo a do závěru celé soutěže schází pouhá dvě kola, která rozhodnou, který klub postoupí do kvalifikace o druhou národní hokejovou ligu. Ve hře je stále tým Horního Benešova, který na vedoucí Kopřivnici ztrácí jediný bod a je velmi pravděpodobné, že zřejmě již tato neděle rozhodne o vítězi letošního krajského přeboru. Na ledě kopřivnického zimního stadiónu se utkají v přímém souboji o postup domácí hokejisté a Horní Benešov.

Hornobenešovští sehráli v minulém kole tvrdé utkání s Frýdkem – Místkem, který ve skupině bilancuje na třetí příčce. Frýdečtí měli možnost ohrozit postavení vedoucí dvojice, ale na ledě soupeře se namísto hokeje až příliš věnovali tvrdosti, jež místy přesahovala meze regulérnosti. Domácí tým šel cílevědomě za svým cílem a v první části si vytvořil jednobrankový náskok.

Ani po přestávce se hosté nevyvarovali zbytečných faulů a domácí využili dlouhé dvojnásobné přesilové hry proti třem. Výsledkem byly dvě branky v síti Frýdku – Místku v průběhu druhé části. Fiasko arbitrů Zápas navíc negativně ovlivnil špatný výkon rozhodčích, kteří během utkání udělili celkem šestatřicet trestů a místy trestali i drobné prohřešky.

To vše přispělo k nervozitě na ledě, která vyvrcholila v závěru utkání za stavu 5:1 ve prospěch domácích. Impulsivní hostující brankář byl arbitry vyloučen do konce utkání a hosté odmítli pokračovat ve hře z důvodu, že nemají rezervního gólmana. Utkání se nedohrálo a s největší pravděpodobností bude kontumační vítězství přiděleno Hornímu Benešovu. „Rozhodčí utkání totálně nezvládli a měli velký podíl na průběhu zápasu, je to velká škoda,“ řekl po zápase vedoucí domácího celku.

Horní Benešov ztrácí na vedoucí Kopřivnici, která jen těsně porazila Studénku poměrem 4:3, jediný bod a nedělní vzájemný duel slibuje zajímavou podívanou. Bez nejmenších starostí a v klidu mohou naopak soutěž dohrát hokejisté Krnova. Svěřenci trenéra Jiřího Fajkuse přivítali v sobotním podvečeru na svém ledě celek z Rožnova pod Radhoštěm. I přes trápení v koncovce nakonec zvítězili rozdílem dvou branek a upevnili si čtvrtou příčku v soutěži.

„Zápas jsme měli ve své režii, ale stejně jako celou sezónu jsme se trápili v koncovce,“ zhodnotil krátce po zápase vedoucí krnovského hokejového týmu. Cílem krnovského hokeje je tak spíše udržení juniorského týmu v první lize. Předposlední kolo krajského přeboru bude vzhledem k vývoji soutěže rozhodující. Horní Benešov pořádá pro své příznivce zájezd do Kopřivnice, aby v klíčovém utkání o čelo tabulky zvítězil. Krnovský tým zajíždí v neděli do Studénky, posledním utkáním víkendu pak bude zápas mezi Frýdkem – Místkem a Rožnovem pod Radhoštěm.