Sérii nevýrazných výkonů v krajské lize chtěli hokejisté Horního Benešova konečně přerušit v sobotu v domácím zápase s novojičínským béčkem a samotný jeho úvod tomu i nasvědčoval.

Domácí byli aktivnější v bruslení, kombinaci i střelbě a potvrdili to hned ve 2. minutě utkání. Po spolupráci s obráncem Trubkou se před hostujícím gólmanem prosadil Hejhal a poslal hornobenešovský tým do vedení.

Aktivnějším mužstvem byl Horní Benešov i v dalších minutách. Střely Hermana, Palinčáka a Fraše se ale neujaly i díky skvělému Gebauerovi ve svatyni Nového Jičína, který byl pro domácí střelce v celém zápase největší překážkou.

Hosté tak odolávali tlaku svého soupeře a v 7. minutě udeřili. Po vydařené útočné akci přišlo vyrovnání a trhlina do hry domácích. Hornobenešovští byli i nadále střelecky aktivnějším týmem, ale bez gólového efektu. Hosté naopak své možnosti využívali. Jedna z nich přišla ve 12. minutě a Nový Jičín otočil vývoj utkání na svou stranu.

Hornobenešovští chtěli do první přestávky alespoň vyrovnat. Před výborným gólmanem hostů bylo rušno. V příležitostech byli Bensch, Lhotský a Mičola, vyrovnání se ale domácí příznivci do konce úvodní části nedočkali.

Od začátku prostřední části se hrál oboustranně vyrovnaný hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Střelecké příležitosti byly před oběma brankami. Skóre se neměnilo i díky kvalitám brankářů, kteří museli vytáhnout několik výborných zákroků. Horní Benešov byl nadále ve střelbě pilnější, ale nic mu to nebylo platné. Gólman hostů vychytal domácím další dobré možnosti a tak po dvou třetinách na tom byli lépe Novojičínští.

Do závěrečné třetiny nastoupili hokejisté Horního Benešova s odhodláním vyrovnat. Hosté se dostali pod tlak a ten přinášel domácím hráčům šance na vyrovnání. Ve 46. minutě se domácí hokejisté a jejich příznivci konečně dočkali. Hornobenešovský bek Přibyla našel před brankou svého spoluhráče Mičolu a ten nezaváhal.

Začínalo se znovu a domácí chtěli vyhrát. Jenže ve 47. minutě hornobenešovská obrana před svým gólmanem zaváhala a nepokrytý hostující útočník dorážkou zblízka vrátil Novému Jičínu vedení.

Hokejisté Horního Benešova znervózněli. Domácí se dále snažili o nátlakový hokej, ale v obraně chybovali. Branky z 51. a 54. minuty po protiútocích v jejich síti tak rozhodly o osudu utkání.

Horní Benešov hrál sympaticky až do konce. Labutí písní pak byl gól Hejhala po asistenci Přibyly v poslední minutě zápasu, který byl jen kosmetickou úpravou konečného výsledku. Hornobenešovský tým nezvládl další domácí utkání a připsal si porážku od Nového Jičína B 3:5.

V krajské hokejové lize pokračují Hornobenešovští již ve čtvrtek na ledě Bohumína a svým příznivcům se představí opět v sobotu 14. ledna od 17 hodin na svém ledě v utkání se Studénkou.

„Bohužel nám nevyšlo další utkání a pokračovali jsme dále v nevýrazných výkonech. Soupeře jsme sice přestříleli, ale nestačilo to. Hostům výborně zachytal gólman Gebauer, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Musíme bojovat dále a o výhodnější pozici do play off,“ řekl po utkání zklamaný vedoucí hornobenešovského hokeje Jaroslav Strmiska.

TJ Horní Benešov - HC Nový Jičín 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
Branky Horního Benešova: 2. Hejhal (Trubka), 46. Mičola (Přibyla), 60. Hejhal (Přibyla)
Horní Benešov: Pospíšil Schreier, Přibyla, Mičola, Fraš, Lhotský Trubka, Pělucha, Herman, Hejhal, Zigmund Fišera, Palinčák, Čermák, Bensch, trenér: Marek Harazim