Hornobenešovští hokejisté chtěli na ledě Kopřivnice vyhrát a dotáhnout se na svého soupeře v tabulce. Hosté produkovali od zahajovacího buly útočný hokej a snažili se natlačit do útočného pásma soupeře. Domácí hokejisté si byli vědomi důležitosti zápasu a přistoupili k němu od prvních minut velmi zodpovědně.

Hned ve druhé minutě ujel domácí Daněk a naservíroval puk před branku hostů Mičulkovi, který vstřelil úvodní branku utkání. Horní Benešov bojoval a pokračoval v aktivním výkonu. V jedenácté minutě se to Hornobenešovským vyplatilo. Domácí hráči neuhlídali Wolfa a ten překonal spolehlivého kopřivnického brankáře Unzetinga.

V první části se hrál oboustranně otevřený hokej a hra se střídavě přelévala od jedné branky ke druhé. Z vyrovnávací branky se ale hosté dlouho neradovali. O minutu později s prosadil před brankou Horního Benešova Hrubý a vrátil Kopřivnici jednobrankové vedení. Hosté mohli do první přestávky vyrovnat, ale scházela jim přesnost v zakončení. Do prostřední třetiny šli hosté s cílem zvrátit po ně nepříznivý vývoj. To ale Hornobenešovským vůbec nevyšlo. Třetina patřila domácí Kopřivnici, která již ve dvaadvacáté minutě přidala do sítě hostů třetí branku zásluhou Janečky.

Hráči Horního Benešova se snažili a dále hráli sympatický otevřený hokej. Střelecky se ale neprosazovali a v polovině druhé části inkasovali čtvrtou branku z hole Merty. Domácí po čtvrté brance zajistili především své obranné řady a čekali na chyby soupeře. Horní Benešov marně dobýval branku kopřivnického gólman a do šaten po druhé dvacetiminutovce si odnesl tříbrankové manko.

To chtěli hosté smazat v závěrečné části utkání. Nahrálo jim k tomu i to, že domácí vinou zranění dohrávali na dvě pětky. Hosté se pustili do soupeře s velkou vervou a před brankou Kopřivnice bylo horko. V pětačtyřicáté minutě vykřesal Horní Benešov malou jiskru naděje korigujícím gólem Pěluchy.

Domácí dohrávali zápas v defenzívě a spoléhali jen na občasné protiútoky. To se jim vyplatilo v šestačtyřicáté minutě kdy ujela dvojice Janečka s Mičulkou a druhý jmenovaný proměnil rychlou brejkovou akci v pátou branku domácího týmu. Naděje hostů na úspěch v zápase pomalu umírala a ve dvaapadesáté minutě jí alespoň oživil Hejhal, který snížil vedení domácích na rozdíl dvou branek.

Závěr utkání se hrál v režii Horního Benešova, který měl převahu a šance. Ty ale nedokázal využít a bojovný domácí tým své vedení uhájil až do závěrečné sirény, po které Kopřivnice zvýšila náskok na čele tabulky krajské ligy na šest bodů před druhým Horním Benešovem.

HC Kopřivnice – TJ Horní Benešov 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky:
11. Wolf, 45. Pělucha, 52. Hejhal za Horní Benešov, 2. Mičulka, 12. Hrubý, 22. Janečka, 31. Merta, 46. Janečka za Kopřivnicí.
Sestava Horního Benešova: Pospíšil - Hejhal, Jurček, Pělucha, Kukla, Vlašánek - Bensch, Wolf, Palinčák, Ondrušek, Zikmund - Bršlica, Lhotský, Čermák, Fraš, Trubka.
Trenér: Marek Harazim a Luboš Ondrušek.
Rozhodčí: Michálek, Parma, Čaja, vyloučení: 5:6, střely na bránu: 34:25, diváků 368.