Začátek zápasu přitom Hornímu Benešovu nevyšel. Hned během prvního střídání poslal domácí do vedení bek Jakub Švrček. To ale bylo ze strany Rožnova vše. Hosté totiž kontrovali třemi góly – postupně se trefili Kadula, Vaněk a Hejhal. „Prohrávali jsme po tečované střele, což nás ale možná na druhou stranu i probudilo. Pak jsme totiž byli jednoznačně lepší,“ poznamenal kouč hostujícího výběru Martin Mičola. „Zápasy s Rožnovem nikdy nejsou jednoduché, domácí hrají vždy na hranici pravidel a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Jsou schopni porazit kohokoliv,“ dodal.

Ve druhé třetině dali hosté další tři branky a bylo víceméně hotovo. Hattrick zkompletoval Petr Vaněk, domácí se zmohli pouze na korekci skóre gólem z Kroupovy hole. „Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát, a to jsme dodrželi. V prvních zápasech nás brzdila nerozehranost, v Rožnově už to bylo lepší,“ radoval se Mičola. V poslední třetině už se branek diváci nedočkali, a Horní Benešov tak letos poprvé vyhrál.

Příští týden se navíc Hornobenešovští poprvé představí na vlastním ledě, čeká je duel se silnou Orlovou. „Vracíme se domů, kluci konečně budou mít vlastní pohodu. Mužstvo v prvních zápasech ukázalo, že svou kvalitu má,“ uzavřel Martin Mičola.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – HORNÍ BENEŠOV 2:6 (1:3, 1:3, 0:0)

Branky: 1. Švrček (Vyvíjal), 36. Kroupa (Kunčický) – 9. Kadula (Hlista), 12. Vaněk (Zigmund), 15. Hejhal (Vaněk), 24. Hlista (Podzimný), 27. Vaněk (Zigmund, Čermák), 29. Vaněk.Rozhodčí: Hladík – Bártek, Krátký.

Horní Benešov: Drnda – Čermák, Volf, Pělucha, Adamczyk, Podzimný, Cygal, Harabiš, Pavelek, Rýpar – Hlista, Vaněk, Fraš, Adamec, Zigmund, Kret, Adamczyck, Hejhal, Pražák, Trávníček, Kadula. Trenér: Martin Mičola. 

Chalupa Tomáš