Hornobenešovští hokejisté se museli rychle otřepat ze středečního extempore na ledě Frýdku–Místku a hned v sobotu cestovat na led Rožnova pod Radhoštěm. Horní Benešov měl před utkáním velké starosti se složením mužstva, které bylo postiženo tresty a navíc i velkou marodkou. Na Valašsko tak odjel tým kouče Marka Harazima pouze s deseti hráči, a to ještě někteří z nich nastoupili do mistrovského zápasu po delší době.

Na ledě to ale nebylo na hostech příliš znát. Domácí se sice dostali do vedení, hosté ale dokázali rychle kontrovat. Vyrovnávací gól na 1:1 zařídil Krét, který se v sestavě Horního Benešova objevil po delší době. Do první přestávky ještě zúročil převahu Horního Benešova Zigmund a dostal svůj tým do vedení.

Od zahájení prostřední třetiny pokračoval vyrovnaný hokej. Domácí tradičně bojovali, a to jim přineslo vstřelení vyrovnávací branky. Slušně hrané utkání řídla trojice rozhodčích ze zlínského kraje a neměla žádné problémy. Horní Benešov pokračoval v dobrém výkonu a po vydařené akci se znovu dostal do vedení zásluhou druhé branky v utkání Kréta, který tak svůj návrat do týmu řádně oslavil.

Nápor ustáli

Rožnovští hokejisté nechtěli na vlastním ledě další zápas prohrát a tlačili se do útoku. Hosté toho velice chytře využívali a po rychle založené útočné akci navýšili své vedení na rozdíl dvou branek, když úspěšným střelcem byl Kašpar.

V závěrečné části hostům přece jen začaly docházet síly a větší prostor na ledě měli domácí hráči. Rožnov pod Radhoštěm bojoval o zvrácení nepříznivého vývoje a vyneslo mu to korigování na 3:4 a návrat do zápasu. V závěrečných minutách domácí útočili a ponechali prostor Hornímu Benešovu k rychlým protiútokům. Hosté ale šance, které si vytvořili, nedokázali využít, a tak se bojovalo o dva body až do závěrečné sirény. Branka již nepadla a Horní Benešov zaslouženě přivezl z Valašska cenné vítězství.

V sobotu od 17. hodiny se v letošním ročníku už definitivně naposledy utká Horní Benešov na domácím ledě s okresním rivalem z Krnova.

HC Rožnov pod Radhoštěm – Horní Benešov 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: Krét 2, Zigmund, Kašpar.
Horní Benešov: Vlašánek – Pělucha, Huska – Přibyla, Oldřich Vaněk – Zigmund, Fraš, Kašpar – Hejhal, Mičola, Krét. Trenér: Marek Harazim.