Hornobenešovští sice první domácí úterní utkání prohráli 2:4, ale neoprávněný start hráčů v týmu Kopřivnice dal první bod právě jim a navázat na něj chtěli hned ve čtvrtek ve druhém zápase na ledě soupeře.

Kopřivničtí hokejisté ale nastoupili do zápasu s velkým úsilím, Horní Benešov se ocitl v úvodních minutách pod velkým tlakem a v průběhu sedmi minut třikrát inkasoval. O zápase bylo prakticky rozhodnuto.

Také druhá třetina nepřinesla ve hře hostů žádný obrat. Domácí hráči předčili svého soupeře v bruslení a kombinacích a do konce druhé přestávky svůj náskok navýšili o další dvě branky.

V závěrečné třetině se hosté pokoušeli korigovat. Jejich hře ale scházel pohyb, důraz a nasazení. Navrch měli nadále domácí, kteří přidali další tři branky a po skončení druhého čtvrtfinálového zápasu si mohli připsat vysoké vítězství 8:0.

O postupujícím do semifinále letošní krajské ligy tak rozhodne až sobotní duel na ledě Horního Benešova. „Domácí nás dnes předčili po všech stránkách a prostě jsme na to neměli. V sobotu ale uděláme na domácím ledě vše pro postup do další fáze soutěže," řekl stručně po nevydařeném utkání v Kopřivnici hornobenešovský kouč Marek Harazim.

HC Kopřivnice - TJ Horní Benešov 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)
Branky: 6. Kameníček (Merenda), 11. Gola (Bílek, Mach), 28. Suchý (Horák), 33. Chalupa (Merenda, Petružálek), 39. Suchý (Horák), 40. Horák (Štěpjak), 42. Kameníček (Gonos), 51. Jedlička (Kropka).

HC Kopřivnice: Unzeitig - Petružálek, Kostelník, Hruškovský, Jašek, Merenda, Gonos, Kropka, Jedlička - Mach, Bílek, Gola - Bartošák, Suchý, Horák - Kameníček, Chalupa, Štěpjak. Trenér: Václav Slabý
TJ Horní Benešov: Tengler - Alexandr Lhotský, Trubka, Vrabel, Fraš, Tomáš Lhotský - Slavík, Bendík, Zigmund, Hejhal, Bensch - Přibyla, Schreier, Štindl, Trčka, Kovalovský. Trenér: Marek Harazim