TJ Horní Benešov – HC Rožnov pod Radhoštěm 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Po porážce v minulém domácím utkání se chtěli hornobenešovští hokejisté svým příznivcům rehabilitovat a vítězstvím nad Rožnovem pod Radhoštěm zachovat teoretickou naději na první místo v tabulce krajské ligy po skončení základní části.

Domácí kolektiv vstoupil do zápasu od prvních minut velice aktivně a dobrým bruslením a kombinací si vytvářel v útočné třetině dobré příležitosti.
Hosté předváděli svůj klasický hokej, založený na výkonu svého brankáře, bojovnosti a dobrém pohybu.

Necelá dvoustovka diváků tak mohla sledovat zajímavé okamžiky před oběma brankáři, kteří měli v několika případech možnost prokázat své kvality. Také prostřední část přinášela vyrovnaný a bojovný hokej. Na domácích hráčích byla znát větší zkušenost, ale hosté ji nahrazovali důrazem a houževnatostí. Dvoubrankové vedení Horního Benešova dokázal valašský tým, který bojuje o účast v play off, korigovat a stále bylo oč hrát.

Techničtější domácí tým dokázal do konce prostřední části zvýšit svůj náskok znovu na rozdíl dvou branek a před poslední třetinou měl dobrou výchozí pozici. Hosté bojovali také od úvodního buly v závěrečné části. To jim přineslo druhou branku v síti domácích hokejistů a jejich naděje na bodový zisk stále žila.

Horní Benešov převálcoval Valachy

Horní Benešov ale postupně ve třetí třetině získával navrch herně i fyzicky a Valachy dobrou kombinací přehrával. Čtvrtý gól po vydařené akci v síti brankáře Rožnova pod Radhoštěm přinesl do řad hornobenešovských hráčů klid a domácí kráčeli za vítězstvím. Valaši to ještě zkoušeli, ale fyzické síly na zvrat ve vývoji utkání již neměli.

Horní Benešov ještě do konce poslední části pátým gólem zápas definitivně rozhodl a stanovil i konečný stav na 5:2 ve svůj prospěch. V soutěži krajské ligy pokračuje Horní Benešov v sobotu, kdy jej čeká na vlastním ledě důležité utkání proti Krnovu.