Přestřelku, která se jen tak nevidí, si o víkendu mohly užívat dvě stovky diváků v hledišti hornobenešovského zimního stadionu. „Chtěli jsme potvrdit dobrou formu z posledních dvou utkání proti Krnovu a béčku Nového Jičína, kdy se nám povedlo bodovat. Rožnov hrál velice dobře. Soustředil se na defenzivu a využíval většinu svých šancí. Inkasovali jsme dva smolné góly,“ komentoval trenér Horního Benešova Martin Mičola.

Hosté nasadili do hry to nejlepší, co mají k dispozici, a ještě tři minuty před koncem platil nerozhodný stav 5:5. Pak se ale přihlásil o střelecké slovo Bjurkland a nasměroval svůj celek k dalšímu vítězství. „Do té doby přitom podával poměrně nevýrazný výkon. Pak se však probudil, vstřelil branku na 6:5, později přidal ještě jednu a v závěru hrál klíčovou roli,“ pokračoval kouč domácího výběru a na závěr ještě dodal: „Jednalo se o nervy drásající souboj, který se divákům musel líbit. Podle mého jsou tři body pro nás spravedlivé. Podali jsme hokejovější výkon. Pochvalu zaslouží celý tým, speciálně pak první lajna s kapitánem Frašem a Michalem Mlýnkem, kteří soupeři zle zatápěli.“

Horní Benešov – Rožnov pod Radhoštěm 8:5 (4:3, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky Benešova: 2. Hlísta (Bendík, Podzimný), 14. Mlýnek (Krupa), 16. Vaněk (Bjurkland), 19. Hlísta (Vrábel), 32. Mlýnek (Fraš), 57. Bjurkland (Kažimír), 59. Kret (Vrábel), 59. Bjurkland (Mlýnek). Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200.
Benešov: Lamla – Suchý, Kažimír, Bendík, Podzimný, J. Pělucha, Čermák, Hrabiš – Mlýnek, Fraš, Krupa – Kret, Hlísta, Vrábel – Bjurkland, Hejhal, Vaněk – Adamec. Na střídání: Tengler, Pavelek, Rýpar. Trenér: Martin Mičola.

(šim)