Hornobenešovští v utkání doplatili na žalostnou produktivitu, hned jedenáct jejich přesilovek zůstalo nevyužitých.

Oproti tomu Český Těšín byl produktivní hned od úvodního vhazování. V úvodní třetině se hosté ujali dvoubrankového vedení díky dvěma gólům Malyjureka. Tentýž hráč zkompletoval ve druhé třetině hattrick, navíc se prosadil i Malíř. Horní Benešov tak po čtyřiceti minutách prohrával 0:4, navíc přišel o brankáře Drndu. „Měl už před zápasem oteklé koleno, trošku jsme předpokládali, že zápas neodchytá celý. Do branky tak musel Horák, a když je člověk studený, tak se do rozjetého vlaku těžko naskakuje,“ prohlásil kouč Horního Benešova Martin Mičola.

V poslední periodě přidali hosté dalších pět branek, domácí se zmohli jen na kosmetickou úpravu nelichotivého skóre. Během tří minut rozvlnili síť Hlista a Zigmund.

„Bohužel nám z různých důvodů chybělo několik hráčů. Šanci tak dostali mladí, kteří se s tím popasovali dobře. Mužstvům jako je Český Těšín bohužel momentálně úplně nemůžeme konkurovat, hosté zaslouženě vyhráli,“ řekl Martin Mičola.

Horní Benešov – Český Těšín 2:9 (0:2, 0:2, 2:5)

Branky a nahrávky: 47. Hlista (Adamczyk), 49. Zigmund (Vaněk) - 13. Malyjurek (Szturc), 17. Malyjurek, 35. Malíř (Pniok), 39. Malyjurek (Szturc, Pniok), 41. Foltýn (Piecha), 46. Patrman (Pniok), 49. Foltyn (Piecha), 50. Malíř (Ščurek), 57. Pniok.
Rozhodčí: Trombík – Kopečný, Harazim.
Vyloučení: 5:11, využití 0:1.

Horní Benešov: Drnda (od 41. Horák) – Volf, Podzimný, Suchý, Adamczyk, Cygal, Harabiš, Pavelek – Čermák, Vaněk, Hlista, Krupa, Rýpar, Zigmund, Hejhal, Adamczyk, Trávníček, Pražák, Adamec, Kadula. Trenér: Martin Mičola.