Hornobenešovští se během léta museli vyrovnávat s odchodem několika hráčů. Hodně citelná byla například ztráta bratrů Lhotských, kteří nastupovali v první lajně. I proto se osoba Zdeňka Pavelka, jenž má na kontě téměř šest stovek extraligových startů, velmi hodí.

„Domluvili jsme se, že bude oblékat náš dres. I když je mu už přes čtyřicet let, stále má našemu týmu co nabídnout. Snažíme se přemluvit, aby pokračoval také Kamil Přibyla. V minulé sezoně nastupoval nepravidelně. Když ale hraje, je pro nás stále velmi platný hráč,“ komentoval nový kouč Horního Benešova Martin Mičola, jenž po minulé sezoně nahradil ve funkci Marka Harazima:

„Je to výzva, ale už v době, kdy mužstvo vedl Marek, jsem mu pomáhal. Po jeho odchodu jsem byl osloven vedením a dohodli jsme se.“

Účastník krajské hokejové ligy se uchází také o Tomáše Poloka, který hájil barvy Opavy. „Zájem o něho máme. Tomáš ale stále může pomýšlet na druhou ligu. Pokud by přišla nabídka od některého týmu z okolí, byla by pro něj nejspíš škoda ji odmítnout. Uvidíme však, jak to dopadne,“ posunul se dále hornobenešovský trenér.

Martin Mičola se svými svěřenci už netrpělivě vyhlíží začátek soutěže. V sobotu 23. září se od 17 hodin představí na ledě Českého Těšína.

„Už se těšíme, až v Benešově budeme mít led. Zatím se připravujeme v Opavě, a i když většinu mužstva tvoří Opavané, je lepší se připravovat a hrát na vlastním stadionu. Podle mého názoru bude letošní ročník velmi zajímavý. Oproti minulé sezoně je celkem deset týmů a béčko Poruby nebo Frýdku-Místku považuji za výborné oživení soutěže.

Ve Frýdku budeme mít možnost zahrát si na novém stadionu,“ poznamenal hlavní kouč Horního Benešova a ve svém komentáři se zabýval také soutěžním rivalem z Krnova, jenž už rvoněž netrpělivě vyhlíží novou sezonu.

„Rivalita tam je, ale pouze po sportovní stránce, jinak se s krnovskými kluky známe a jsme kamarádi. Myslím si, že Krnovští postaví kvalitní mužstvo. My jim však budeme schopni konkurovat, přestože jsme řešili změny v kádru a kvůli tomu musíme slevit ze svých ambic.

Pokaždé jsme se chtěli rvát o umístění mezi nejlepší trojkou, letos jdeme do sezony s tím, že si zajistíme postup do play off a pohybovat se okolo středu tabulky,“ mínil Martin Mičola, mimochodem bratr současného záložníka ostravského Baníku Tomáše Mičoly.

Horní Benešov před nedávnem stihl absolvovat i generálku na ledě Poruby, kde se utkal s tamním béčkem. Hosté nakonec zvítězili 6:3 a největší podíl na výhře měl Fraš, autor hattricku a jedné gólové asistence.