V letošním ročníku se představily hokejové týmy z České republiky, Polska a Slovenska. Pro velký zájem ze strany účastníků turnaje se letošní klání rozdělilo do tří hracích dnů oproti běžným dvěma v předchozích letech.

Do Krnova letos přijelo bojovat o co nejlepší umístění celkem deset týmů. Českou republiku zastupovala mužstva HC Bílí Tygři Liberec, HC Vítkovice Steel a HK Krnov, ze Slovenska přicestovaly Dukla Trenčín, HOBA Bratislava, MsHK Garmin Žilina, P.H.K. PREŠOV a Polsko bylo zastoupeno týmy MUKS Naprzód Janów, UKS Zagłębie Sosnowiec a JKH GKS Jastrzębie.

Tři našlapané dny výborného mládežnického hokeje přinesly na krnovském stadiónu celou řadu výborných zápasů v podání hokejových nadějí. Turnaj vyvrcholil třetím hracím dnem, ve kterém se hrálo o konečné umístění. Program zahájil již v osm hodin ráno a v boji o deváté až desáté místo na turnaji proti sobě nastoupila polská družstva.

Úspěšnějším z dvojice Naprzód Janow a Zagłębie Sosnowiec bylo nakonec prvně jmenované mužstvo, které si po zaslouženém vítězství odvezlo devátou příčku. Poslední desátá zbyla na Sosnowiec. V dalším utkání finálového dne se střetly v utkání o sedmé až osmé místo polské Jastrzębie a slovenská Žilina.

Nejsledovanější zápas turnaje začal v jedenáct

V dramatickém zápase nakonec i přes opravdu vysilující boj Jastrzębie zvítězila Žilina, která jen velmi těsně přehrála bojující družstvo 3:2 a uhájila pro sebe celkově sedmou pozici. Zřejmě nejsledovanější zápas turnaje začal v jedenáct hodin dopoledne. O konečné páté až šesté místo na turnaji nastoupili do zápasu domácí mladí hokejisté HK Krnov s dalším českým zástupcem, Vítkovicemi Steel. V kvalitním utkání se o vítězství bojovalo až do posledních vteřin.

Štěstí se nakonec usmálo na domácí hráče, kteří těsným vítězstvím v poměru 4:3 ve svůj prospěch odsunuli Vítkovice na šestou příčku. Souboj o bronzovou třetí příčku přinesl bratrovražedný zápas mezi HOBA Bratislava a P.H.K. Prešov.

Lepší z této slovenské dvojice byl po skončení duelu tým Prešova, který zvítězil hladce v poměru 5:1 a po zásluze vybojoval bronzovou třetí příčku. Na samý závěr velmi vydařeného krnovského turnaje čekala na diváky mládežnická hokejová lahůdka v podobě finálového zápasu mezi Duklou Trenčín a Bílými Tygry Liberec.

Favoritem turnaje byla Dukla Trenčín

Favoritem zápasu a i celého turnaje byl tým Dukly Trenčín, nad jehož hrou se rozplývali všichni turnajoví účastníci. Liberečtí dokázali odolávat Slovákům jen polovinu úvodní třetiny. Dukla Trenčín v dalším průběhu ovládla dění na ledě a po vysokém vítězství v poměru 8:2 se stala zaslouženým vítězem a držitelem poháru pro nejlepší tým krnovského turnaje.

„Poučili jsme se z našich chyb v minulosti. Bylo to velmi náročné jak po psychické, tak i fyzické stránce. Tři měsíce příprav, které se vám shluknou do tří dnů, ve kterých když něco neklapne, tak je celá příprava nanic,“ říká hlavní organizátor a ředitel turnaje v jedné osobě Marek Stuchlík, kterému pomohly zkušenosti z předešlých ročníků.

„Snažili jsme se vyvarovat některých chyb, které jsme v minulosti udělali, což se nám téměř povedlo. Pokud se přece jen něco našlo, dokázali jsme to tentokrát řešit s větším přehledem. Rád bych využil možnosti a poděkoval na tomto místě všem, kteří mi s turnajem pomáhali.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS
Konečné pořadí:

1. Dukla Trenčín
2. HC Bílí Tygři Liberec
3. P.H.K. Prešov
4. HOBA Bratislava
5. HK Krnov
6. HC Vítkovice Steel
7. MsHK Garmin Žilina
8. JKH GKS Jastrzębie
9. Naprzód Janow
10. Zagłębie Sosnowiec